Lale Cup tekler şampiyonu Donna Vekic

Özdilek sponsorluğu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Tenis Federasyonu ortaklığında düzenlenen Lale Cup tekler finali Göztepe Gülbahçesi Spor Tesisleri'nde oynandı.

 

Turnuvaya 1 numaralı seribaşı olarak katılan Hırvat tenisçi Donna Vekic ile elemelerden finale yükselme başarısı gösteren Rus raket Elizaveta Kulichkova arasında oynanan final maçı, tenisseverlerin büyük ilgisini çekti.

 

Maça hızlı başlayan isim favori Donna Vekic'ti. Hırvat raket üst üste kırdığı servislerle 3-0 öne geçti ve seti 6-4 kazandı.

 

İkinci sette direncini arttıran ve tempo yükselten Kulichkova, kırdığı servisle avantajı eline geçirip, set için  2 kez servis attı.  4 kez set puanı şansını yitiren Kulichkova, setin tie-break bölümüne uzamasını engelleyemedi.

 

Tie-break bölümünde korta hakim görünen Vekic, 4 maç puanı elde etti ve ikincisini kullanarak, Lale Cup'ta mutlu sona ulaştı.

 

Maçın ardından ödül töreninde konuşan Vekic, "Seyircilere ve takımıma çok teşekkür ediyorum. Benim için çok başarılı bir turnuvaydı. Gelecek yıl tekrar görüşürüz" dedi.

 

Turnuvaya elemelerden katılıp kimseye set vermeden finale yükselen Elizaveta Kulichkova da, "Beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Vekic'i de kutlarım Çok iyi oynadı ve şampiyon oldu" ifadelerini kullandı.

 

Oyunculara ödüllerini veren Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural, seyircilere çok teşekkür ederken, "En büyük alkışı sizler hakediyorsunuz. Çok büyük katılımın olması bizleri fazlasıyla sevindirmiştir. Bu tesisi halkımıza kazandıran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş ve Spor A.Ş yetkililerine, sponsorumuz Özdilek'e çok teşekkür ederim" diye konuştu.

 

Ödül törenine Başkan Tural'ın yanı sıra Spor A.Ş Genel Müdürü Alparslan Baki ve turnuvanın ana sponsoru Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek de katıldı.