Milli tenisçilerimiz özel çocuklara tenis öğretti

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Spor A.Ş ve Türkiye Tenis Federasyonu’nun Özdilek sponsorluğunda organize ettiği Uluslararası Lale Cup ITF Womens Circuit Turnuvası kapsamında milli tenisçiler özel çocuklara tenis öğretti.

 

Göztepe’deki Kadıköy 60. Yıl Parkı içindeki  Gülbahçe tesislerinde bugün 23 Nisan coşkusu yaşandı.  

 

 

22-28 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Lale Cup kapsamında yarışan  tenisçiler ile Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören otizmli çocuklar biraraya geldi. 

 

Milli tenisçiler Çağla Büyükakçay, Pemra Özgen ve Ukraynalı tenisçi Yuliya Beygelzimer'in yanı sıra mili antrenörler Can Üner ve Alaaddin Karagöz, otizmli çocuklara raket tutmayı, top sektirmeyi ve topa vurmayı öğrettiler.  Çocuklar çok keyifli vakit geçirirken,aileleri özel çocukların  eğitiminde sporun büyük önem taşıdığını vurgulayarak organizasyonu yapanlara teşekkür ettiler.

 

Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nin müdürü Selim Parlak, böyle bir projede kendilerine destek veren Türkiye Tenis Federasyonu'na çok teşekkür ederken, "Öğrencilerimiz bugün hayatlarında hiç unutamayacakları bir gün geçirdiler. Kendilerini seyrederken ben de, aileleri de çok mutlu olduk. Onları böylesine seviçli ve aktif görmek bizlerin öncelikli hedefi" diye konuştu.

 

 

Daha önce okullarında eğitim gören 10 şanslı öğrencinin nadiren de olsa tenis oynama imkanı olduğunu dile getiren Parlak, "Ancak bizim için bu organizasyon bir ilk. Çocuklarımızın geçirdiği en güzel 23 Nisan Bayramı. Bu vesileyle tüm çocukların, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarım" dedi.

 

Algı Özel Eğitim ve Rehabilityasyon Merkezi'nde psikolog eğitmen olarak görev yapan Dilek Erzenli, etkinlik sırasında duygulu anlar yaşadım. Erzenli, "Onları hiç bu kadar mutlu görmemiştim. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" diye konuştu.

 

Milli tenisçilerimizden Çağla Büyükakçay ve Pemra Özgen de, otizmli çocuklara ders vermekten büyük keyif aldıklarını ve hiç zorlanmadıklarını belirttiler.