Sırada Gürcistan

Fed Kupası Avrupa-Afrika İkinci Grubu'nda mücadele eden Türkiye, bugün oynadığı grubun ikinci maçında Norveç karşısında 3-0'lık üstünlüğü yakaladı ve gruptan çıkmayı garantiledi. Millilerimiz yarın Gürcistan ile grup liderliği için karşılaşacak.

 

Kadınlar tenisinin en önemli takım mücadelesi olan Fed Kupası'nda milli takımımız Avrupa-Afrika İkinci Grubu'nda yer alıyor. Mısır'ın başkenti Kahire'de gerçekleşen karşılaşmaların ikinci gününde Türkiye grubunda Norveç ile oynadı. Serinin açılışında milli raketimiz Pemra Özgen, Hedda Odegaard'la oynadı. Müsabakanın ilk setini 6-0 almayı başaran Özgen, ikinci settede rakibini 7-6(2) ile geçerek seride 1-0 öne geçmemizi sağladı. 

 

Günün ikinci maçında ise Çağla Büyükakçay ile Emma Flood karşılaştı. WTA klasmanında 678'inci sırada bulunan rakibi karşısında maça hızlı başlayan Büyükakçay 6-1'le birinci seti lehine tamamladı. İkinci sette ise rakibine oyun şansı vermeyen Çağla 6-1, 6-0'la millilerimize galibiyeti getirdi ve seride 2-0'ı bulduk. Millilerimiz şu sıralarda rakibi karşısında çiftler müsabakasını oynuyor. İpek Soylu/Melis Sezer ikilisinin rakibi Emma Flood/Hedda Odeegard. Serinin son maçında korta çıkan Soylu/Sezer çifti, ilk seti 6-3 kaybetmelerine rağmen sonraki setleri 6-2, 6-4 kazanarak seriyi 3-0'la sonlandırdı.

 

Gruptan çıkmayı garantileyen Türkiye, yarın karşılaşacağı Gürcistan maçının ardından bir üst gruba yükselmek için play-off oynayacak. Millilerimiz grubunu lider tamamlarsa Avrupa-Afrika Birinci Grubu'na yükselmek A grubunun ikincisiyle play-off oynayacak. Gürcistan'a kaybetmemiz halinde ise diğer grubun lideriyle üst gruba yükselme mücadelesi vereceğiz.