İlk gün eşitlik bozulmadı

Davis Kupası Avrupa-Afrika İkinci Grubu'nda Türkiye-Moldova serisinin ilk gününde takımlar birer galibiyet aldı. Millilerimizde Marsel İlhan, Maxim Dubarenco'yu geçerken, ikinci maçta Radu Albot, milli raketimiz Haluk Akkoyun'u mağlup etti ve seride durumu 1-1'e getirdi.

 

Bakırköyspor Vakfı Tesisleri'nde gerçekleşen Türkiye-Moldova serisinde ilk gün karşılaşmaları tamamlandı. Türkiye'nin bir numarası Marsel İlhan, serinin açılış müsabakasında Maxim Dubarenco'yu 6-4, 6-4, 6-2'lik setlerle mağlup etti ve ülkemizi seride 1-0 öne geçirdi. Günün ikinci maçında oyuncumuz Haluk Akkoyun, rakibin bir numarası Radu Albot'a 6-4, 6-2, 6-1'le kaybetti. Karşılıklı oyunlarla başlayan setin kırılma noktası beşinci oldu. 22 dakika süren oyunda servis kıran Marsel İlhan sette 3-2'yi bularak avantajı elde etti. Setin sonuna kadar avantajını koruyan milli raketimiz 6-4'le 1-0'ı buldu. İkinci sette de beşinci oyunda servis kıran Marsel, ilk sette olduğu gibi 6-4'le setin galibi oldu ve 2-0'ı bulan isim oldu. Son sette Dubarenco'nun direncinin düşmesiyle daha rahat olan Marsel, 6-2'yle son seti de aldı ve müsabakadan galip ayrıldı.

 

Günün ikinci maçında oyuncumuz Haluk Akkoyun'un rakibi Radu Albot oldu. Milli raket Akkoyun, Moldova'nın bir numarası Albot karşısında 6-4, 6-2, 6-1'lik setlerle mağlup oldu. Müsabakaya hızlı başlayan Albot, 3-0'ı bulsa da Haluk rakibine cevap verdi ve sette durum 3-3'e geldi. Karşılıklı servislerle devam eden maçın onuncu oyununda servis kıran Albot seti 6-4'le kazandı. Sonraki oyunları da 6-2, 6-1'le alan Radu Albot seride durumu 1-1'e getirdi. 

 

Serinin ikinci gününde çiftler heyecanı yaşanacak. Marsel İlhan/Ergün Zorlu ikilisi, Radu Albot/Andrei Ciumac'le karşı karşıya gelecek. Bakırköyspor Vakfı Tesisleri'nde gerçekleşecek müsabaka 14.00'da başlayacak.