İpek ve Hülya ikinci turda

Antalya'da gerçekleşen ITF Kadınlar Tenis Turnuvası'nda ilk tur maçları dün tamamlandı. Tekler ana tabloda mücadele eden beş tenisçimizden İpek Soylu ve Hülya Esen ikinci tura yükselmeyi başardı.

 

Uluslararası Tenis Federasyonu'nun takviminde yer alan 10 bin dolar toplam ödüllü ITF Kadınlar Tenis Turnuvası'nda ikinci tura yükselen raketler belirlendi. Şanslı kaybeden olarak ana tabloya yükselen İpek Soylu, birinci müsabakasında Belaruslu Darya Shulzhanok'u 6-2, 2-6, 6-2'lik setlerle yendi ve ilk WTA puanını almayı başardı. Genç raketimiz çeyrek finale yükselmek için Katharina Lehnert'le oynayacak. Altı numaralı seribaşı olarak korta çıkan Hülya Esen de Çek raket Tereza Malikova'yı 6-4, 4-6, 6-4'le mağlup ederek Valeriya Strakhova'yla eşleşti. Ana tabloda mücadele eden oyuncularımız Ekin Bahıtlı, Gizem Nilay Altay ve Başak Eraydın ise tekler ana tabloya ilk turda veda etti. 

 

Çiftlerde korta çıkan oyuncularımız Başak Eraydın/İpek Soylu ve Hülya Esen/Lütfiye Esen adını çeyrek finale yazdırdı. Eraydın/Soylu çifti, ilk turda 4-6, 1-5 geride oldukları karşılaşmayı çevirerek  4-6, 7-6(0), 10-3'le galip gelmeyi başardı. İki numaralı seribaşı olan Esen kardeşler, Anna Karolina Schmiedlova/ Chantal Skamlova'yı 6-7, 7-5, 10-5'lik iki sette geçti ve son sekize kalmayı başardı.