İlk seriler oynanıyor

Avrupa Kış Kupası'nda 14 ve 16 yaş eleme müsabakalarında ilk gün heyecanı yaşanıyor. Dün akşam saatlerinde çekilen kuralar sonrasında milli takımlarımızın rakipleri de belli oldu.

 

Ankara Tenis Kulübü'nde mücadele edecek olan 14 yaş erkek takımımız ilk günü maç yapmadan geçirecek. Bir numaralı seribaşı Türkiye, ikinci gün Polonya-Avusturya serisinin galibiyle karşılaşacak. Üç numaralı seribaşı olarak elemelere katılan 16 yaş erkek takımımız, Taçspor'da gerçekleşen maçlarda finallere yükselmeyi hedefliyor. İlk gün Büyük Britanya ile oynayacak olan millilerimiz, kazandığı takdirde Slovenya-Belçika'nın galibiyle eşleşecek. 

 

Turnuvada kız takımlarımız finallere gitmek için İzmir'de korta çıkıyor. UTEM'de ilk gün maçına çıkacak olan 14 yaş kız takımımızın rakibi dört numaralı seribaşı Sırbistan olacak. Kızlarımız seriyi galip tamamlarsa bir numaralı seribaşı Ukrayna ile mücadele edecek. Kültürpark Tenis Kulübü'nde ise 16 yaş kız takımımız iki numaralı seribaşı olarak elemelere katılıyor. Millilerimiz ilk gün Bulgaristan ile karşılaşacak. Serinin kazananı cumartesi günü ise Slovenya - Estonya'nın galibiyle eşleşecek.