Osmangazi Belediyespor Sofya'da

Osmangazi Belediyespor Kulübü tenis şubesi, 9-11 Aralık 2011 tarihleri arasında Sofya'da bulunan dünyaca ünlü Maleeva Tenis Kulübü'nün davetlisi olarak Bulgaristan'daydı.. Osmangazi Belediyespor Kulüp Müdürü Ömer Hançer, Osmangazi Belediyespor Antrenörü Nazif Cesur ve kulüp genel sekreteri Cihat Yusufoğlu'nun eşliğinde Sofya'da bulunan genç raketler, iki gün boyunca dostluk maçlarında Maleeva Kulübü'nün oyuncularıyla karşılaştı. Müsabakalarda üstün taraf olan Türk tenisçiler, Bulgar temsilcilerin dikkatini çekti ve övgülerini kazandı. 

 

İki gün boyunca Osmangazi Belediyespor'u misafir eden Bulgar yetkililer, Türk raketlerle yakından ilgilendi. Ziyaretle ilgili olarak konuşan Yulia Maleeva, "Bu tip organizasyonlar her iki ülke oyuncuları adına da çok önemli. Umarım bu birliktelik ileride daha sık hale gelir, Türkiye ile ilgili her türlü organizasyonu yapmaktan büyük keyif alıyoruz" dedi.

 

Osmangazi Belediyespor Kulübü'nün tenisçileriyle yakından ilgilenme fırsatı bulan Magdalena Maleeva,  WTA sıralamasında 4'üncü basamağa çıkmış bir isim. 2005 yılında tenisi bırakan Bulgar raket, kariyeri boyunca 10 WTA şampiyonluğu elde etmiş.