İnci çeyrek finalde

Florida'da bulunan Bollettieri Akademi kortlarında gerçekleşen Uluslararası Eddie Herr Gençler Tenis Turnuvası'nda İnci Öğüt, dört numaralı seribaşı Maria Carle'yi mağlup ederek çeyrek finale yükselirken Ergi Kırkın ve Kaya Göre turnuvaya dördüncü turda veda etti. 14 yaşta da Berk İliescu ilk turda rakibine mağlup oldu.

 

Uluslararası Eddie Herr Gençler Tenis Turnuvası'nda mücadele eden 12 yaş oyuncularımız bugün dördüncü tur maçlarını oynadı. İnci Öğüt, dört numaralı seribaşı Maria Carle'yi geçerken Ergi Kırkın ve Kaya Göre rakiplerine mağlup oldu. Tek kızlar ana tabloda çeyrek finale yükselmek için dört numaralı seribaşı Maria Carle'yle karşılaşan İnci Öğüt, 6-2, 6-0'lık setlerle rakibini mağlup etmeyi başardı. Genç raketimiz çeyrek finalde yedi numaralı seribaşı Sofya Zhuk'la oynayacak.

 

Tek erkeklerde mücadele eden oyuncularımız ise rakiplerine kaybederek turnuvaya veda etti. Dört numaralı seribaşı Patrick Kypson'la karşılaşan Ergi Kırkın 6-2, 6-4'le müsabakadan yenik ayrıldı. Bir diğer raketimiz Kaya Göre ise Dimitry Voronin'e 6-4, 6-1'le mağlup oldu. Buna rağmen Kaya ve Ergi, turnuvada son 16'ya kalarak önemli bir başarı elde etmiş oldu.

 

Dördüncü turda İnci Öğüt, Kolombiyalı Emiliana Arango karşısında iki oyun verdiği maçı 6-1'lik  iki setle kazanırken tek erkeklerde Ergi Kırkın, Beyaz Rusya'dan Aliaksandr Liaonenko'yu oyun vermeden 6-0, 6-0'la geçmişti. Ana tabloda yer alan bir diğer erkek raketimiz Kaya Göre de ev sahibi raketlerden Joshua  Bode'yi 6-2, 6-1'le yenerek son 16 raket arasına kalmıştı.