Ankara'da sona doğru

Ankara Tenis Kulübü'nün toprak kortlarında devam eden Uluslararası 14 Yaş Hitit Kupası'nda teklerde çeyrek final, çiftlerde de yarı final maçları tamamlandı. 

\n

 

\n

Pazartesi günü başlayan Uluslararası 14 Yaş Hitit Kupası'nda sona doğru yaklaşırken genç raketlerimiz başarılı performansları devam ediyor. Dört numaralı seribaşı Yiğitcan Çömlek'le karşılaşan Alp Şentay, 6-3'lük setlerle Ukraynalı Vladyslav Chumak'ın yarı finaldeki rakibi oldu. İki numaralı seribaşı olan Sarp Ağabigün ,Mehmet Basri Beyazıt'ı 6-1'lik setlerle son dörde kalmayı başardı. Çeyrek finalde mücadele eden tenisçilerimizden Oğulcan Deniz, Efekan Bülbül ise rakiplerine kaybederek turnuvaya veda etti.

\n

 

\n

Çift erkekler finali dört Türk raketin karşılaşmasına sahne olacak. İki numaralı seribaşı Sarp Ağabigün/Efekan Bülbül, Yiğitcan Çömlek/Alp Şentay'ı 6-1'lik setlerle mağlup ederek finale yükseldi. Çift erkeklerin ikinci finalistini belirleyen maçta ise Oğulcan Deniz/Berke Mangaloğlu 6-1, 6-4'le Mehmet Basri Beyazıt/Mert Zincirli çifti karşısında galip geldi. 

\n

 

\n

Kızlar ana tablosunda çeyrek final müsabakaları sonunda iki genç raketimiz son dört arasına kaldı. Wild-card'la turnuavaya katılan İnci Öğüt, sekiz numaralı seribaşı Elnara Jhabrailova'yı 6-1, 6-4'le geçmeyi başardı. Beş numaralı seribaşı olan Melis Bayraktaroğlu da Ylona-Georgiana Ghioroaie'yi 6-1, 7-6'lık setlerle mağlup ederek İnci Öğüt'ün rakibi oldu. Turnuvanın diğer yarı finalistleri ise Emel Abibula ve Melissa Sehovic oldu. Çift kızlar finalinin adı da belli oldu. Bir numaralı seribaşı Melissa Sehovic/Melis Bayraktaroğlu ve iki numara Esen Kökçe/Defne Özerden şampiyonluk için oynayacak.

\n