Knittel'i üç sette geçti

Milli raket Marsel İlhan, İtalya'da katıldığı Monza Challenger'In ilk turunda Alman Bastian Knittel'i 6-4, 3-6, 7-6'lık setlerle mağlup ederek ikinci tura adını yazdırdı.

 

ATP sıralamasında 117'inci sırada bulunan Marsel İlhan, kendisi için sezonun ilk toprak turnuvası olan Monza Challenger'da ikinci tura yükseldi. Milli tenisçi, turnuvanın birinci turunda Alman Bastian Knittel'le karşılaştı. Marsel, karşılıklı oyunlarla başlayan setin beşinci oyununda servis kırarak üstünlüğü ele geçirmeyi başardı. Setin sonuna kadar avantajını korumayı başaran İlhan, ilk seti de 6-4 almayı bildi. İkinci sette servis oyununu alarak başlayan Knittel, hemen ardından servis kırarak 2-0'ı buldu. Sette servisine tutunarak oyunda kalan Knittel, setlerde de durumu eşitledi. 

 

Üçüncü sette de her iki raket, servis oyunlarını altıncı oyuna kadar kaptırmadı. Bu oyunda, servis kıran milli raket, 4-2 öne geçtikten sonra kendi servisini de alarak seti 5-2'ye getirdi. Sekizinci oyun sonrası 5-5'le sette dengeyi bulan Knittel, 11'inci oyunda iki kez servis kırma şansından da yararlanamadı. Tie-break oyununu 7-5'le lehine sonlandıran Marsel İlhan, 6-4, 3-6, 7-6'lık setlerle Monza Challenger'ın ikinci turuna yükseldi.

 

Dört numaralı seribaşı Marsel İlhan ikinci turda Victor Croivi - Stefano Ianni maçının galibiyle oynayacak.