Türk finali Başak'ın

Hindistan'da düzenlenen Mumbai ITF Gençler turnuvasının finalinde karşılaşan Başak Eraydın ve Seda Arantekin'ın mücadelesinde gülen taraf Başak Eraydın oldu.

 

Mumbai'de oynanan turnuvanın finalinde iki Türk raket, Başak Eraydın ve Seda Arantekin karşı karşıya geldi.  2 saati geçen müsabakayı 6-4, 2-6, 6-4'lük setlerle kazanan Başak Eraydın, üst üste ikinci şampiyonluğuna ulaşmış oldu. Baştan sona büyük çekişme içinde geçen mücadelede karşılıklı kazanılan setler sonrası final setine geçildi. Final setinde kendi servisinde 4-3 önde olan Seda, avantajını koruyamadı. Arantekin'in servisini kıran Başak, sonraki oyunları da alarak 6-4, 2-6, 6-4 sona eren üç setin ardından turnuvayı birincilikle tamamladı.

 

Hindistan'da teklerde iki şampiyonluk kazanan Başak Eraydın, ITF Gençler turnuvalarındaki galibiyet serisini on maça çıkardı. Seda Arantekin de bu turnuvalarda yarı final ve final görerek bir başka önemli başarıya imza attı.

 

Çiftlerde de final oynayan Başak Eraydın, partneri Tarrannum Handa'yla beraber mutlu sona uzandı. Eraydın/Handa ikilisi Bal/Thombare'yi 6-3, 6-2'li setlerle mağlup etti.