Marsel Barcelona'da hazırlanıyor

 

2010 yılını 91. sırada tamamlayan Marsel İlhan, iki haftalık tatilin ardından yeni sezon hazırlıklarına başladı. Milli tenisçi Yeşilyurt Spor Kulübü’ndeki bir haftalık program sonrası Barcelona’daki Bruguera Tenis Akademisi’ne gitti. Genel Direktör Lluis Bruguera, çok özel bir tenisçi olarak tanımladığı Marsel İlhan’ın, ilk 30’a girebilecek kapasitede olduğunu söyledi.

 

Antrenörü Can Üner ile birlikte Barcelona’ya giden İlhan 5 Aralık’a kadar çalışmalarını Türk tenisinin genel direktörü Lluis Bruguera nezaretinde sürdürecek. Yardımcısı Salvador Sasa ile birlikte Marsel ile özel olarak ilgilenen Bruguera, başarılı oyuncunun ATP sıralamasında ilk 30’a girecek kapasitede olduğunu söyledi. Ünlü tenis koçu birlikte yaptıkları çalışmalarla Marsel’in kapasitesini en az yüzde 10 artıracaklarını iddia etti.

 

İLK SINAV CHENNAI’DE

 

Marsel İlhan’ın hocası Can Üner de, Bruguera Tenis Akademisi’ndeki çalışmaların çok verimli geçtiğini söyledi. Hava durumunun iyi olması nedeniyle çalışmalarını dışarıda yaptıklarını belirten Üner “Burada bulunan Nicolas Almagro ve Jose Checa Calvo gibi oyuncularla antrenman yapma fırsatı buluyoruz. Günde en az altı saat aktif çalışma yapıyoruz. Yeni sezonda hedefimiz Marsel’in eksiklerini gidermiş ve daha savaşçı bir kimlikle kortlara çıkması” diye konuştu.

 

Marsel İlhan, 2011 sezonundaki ilk turnuvasını Ocak ayında Chennai’de (ATP 250) oynayacak.