Bruguera imzalıyor

 

 

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından iki yıl süreyle teknik direktörlük görevine getirilen Lluis Bruguera, 12 Ekim Salı günü (yarın) medyanın huzurunda imza atacak. Ortaköy Feriye Lokantası’nda saat 11.00’de gerçekleşecek imza törenine Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç, TTF Başkanvekili Cengiz Durmuş ve milli tenisçi İnci Öğüt de katılacak.

 

HEM OYUNCU HEM ANTRENÖR EĞİTİMİ

 

Tenis Federasyonu, Lluis Bruguera ile bir yılı opsiyonlu iki yıllık sözleşme imzaladı. Anlaşma kapsamında TTF, yılda 30 hafta İspanya’daki Bruguera Akademi’ye oyuncu gönderebilecek. Yılda altı hafta Türkiye’de kalacak ünlü antrenör bu dönemde hem oyuncu hem de antrenör eğitimi konusunda çalışacak. Türk tenisinin yol haritasını Bruguera çizecek, Teknik Kurul ve Eğitim Kurulları onun liderliğinde yürüyecek.

 

BRUGUERA KİMDİR?

 

Dünyanın en önemli tenis antrenörlerinden biri olarak bilinen Lluis Bruguera daha önce İspanya, Katalunya ve Valencia federasyonlarında ‘teknik direktörlük’ görevlerinde bulundu. İspanya’nın önde gelen iki tenis kulübünde genel menajerlik yapan Bruguera kendi adını taşıyan akademinin direktörlüğünü yapıyor.

 

Oğlu Sergi Bruguera’yı iki kez Roland Garros şampiyonluğuna taşıyan Bruguera’nın çalıştırdığı 15 tenisçi ATP sıralamasında ilk 100 içine girmeyi başardı. Ünlü hoca İspanya Davis Cup kaptanlığı da yaptı.

 

MİLLİ TAKIM ANTRENÖRLERİYLE GÖRÜŞTÜ

 

Türkiye Tenis Federasyonu'nun yeni teknik direktörü Lluis Bruguera, toplantılarına devam etti. İspanyol çalıştırıcı 11.00'da milli takım antrenörleriyle bir araya geldikten sonra 15.00'da Eğitim Kurulu'yla bir toplantı gerçekleştirdi.