İzmir Cup´a Hülya´lı açılış

Türk Telekom İzmir Cup’ın resmi açılışı tenis tutkusuyla tanınan ünlü sanatçı Hülya Avşar’ın da katıldığı bir törenle yapıldı. Gündoğdu Meydanı’ndaki törene Avşar’ın yanısıra turnuvada şampiyonluk mücadelesi verecek Marsel İlhan, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç, TTF Asbaşkanı Cengiz Durmuş, TTF Yönetim Kurulu Üyesi Cem Tınaz ve Türk Telekom Spor Yatırımları Proje Direktörü Ersin Eroğlu da katıldı. İzmirliler’in büyük ilgi gösterdiği açılışta bir süre Marsel İlhan’la karşılıklı tenis oynayan Hülya Avşar daha sonra devasa bir raketle basın mensuplarına poz verdi.

GÜL VE ERDOĞAN DA GELSİN
Tenisi çok sevdiğini ve yıllardır her fırsatta oynadığını belirten Hülya Avşar, Şubat ayındaki sakatlığından sonra geçtiğimiz günlerde ilk kez korta çıktığını açıkladı. Oyun sonrası ayağında ağrı hissetiğini belirten ünlü sanatçı bir süre daha kortlardan uzak kalacağı için üzgün olduğunu söyledi. Son dönemde sponsorların tenis sporuna gösterdiği ilginin sevindirici olduğunu ifade eden Avşar “Ancak tenis daha fazlasını hakediyor. Bu sporu en azından basketbol seviyesine çıkarmamız gerekiyor. Bunu yaparken Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı da kortlara bekliyoruz” diye konuştu.

HÜLYA CUP ULUSLARARASI OLACAK
Hülya Avşar, 11 yıldır düzenlenen Hülya Cup’ın önümüzdeki yıldan itibaren farklı bir formatla yapılacağını açıkladı. Turnuvayı uluslararası hale getirmeye çalıştıklarını belirten ünlü sanatçı “Sponsorların da desteğiyle  Hülya Cup'ın kapsamını daha da genişleteceğiz. Katılımcılar tenis oynarken hem eğlenip hem de yeni spora başlamak isteyenlere de destek olabilecekler. Yani her katılımcı, yeni spora başlayacak olana destek anlamına gelecek. Wimbledon’a katılacak gençlerimize destek olacağız, ülkemize yeni tenis kortları kazandıracağız. İleri ki dönemlerde Hülya Cup'ı uluslararası platformda da düzenlemeyi düşünüyoruz. Neden yıllarca performans tenisi oynamış sonrasında senior olarak turnuvalara katılan ünlü tenisçiler de ülkemize gelmesin! Bu gibi aktiviteler ülke tanıtımımıza da ciddi katkı sağlayacak. Ayrıca Hülya Cup'ta dünyaca ünlü tenisçilerinde gösteri maçlarını izleyebileceğiniz organizasyonlara da yer vermeyi düşünüyoruz” diye konuştu. Hülya Avşar bir soru üzerine Monica Seles’le karşılıklı tenis oynadığını ve en çok Steffi Graf’la maç yapmayı istediğini söyledi.
 
Dünya Basketbol Şampiyonası’nda ikinci olan Milli Takım oyuncularına primi fazla bulduğunu söyleyen Hülya Avşar “Gerçekten büyük bir miktar. Keşke basketbolcularımız kendilerine verilen primlerin bir bölümünü şehit ailelerine bağışlasalardı” diye konuştu.