Brooks Brothers Türkiye Masters Takımlar Şampiyonası’nın Basın Toplantısı Gerçekleşti

336 takımdan 1739 sporcunun mücadelesine sahne olan Türkiye’nin en geniş katılımlı tenis organizasyonu Brooks Brothers Türkiye Masters Takımlar Şampiyonası’nın basın toplantısı gerçekleşti.

13-18 Mayıs tarihleri arasında Alibey Club Manavgat’ta düzenlenecek organizasyonun basın toplantısına Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Brooks Brothers Ticari Direktörü Mahir Can Işık, Club Alibey Manavgat Genel Müdürü Kerem Kutbay, master Milli tenisçimiz, ENBE Orkestrası kurucusu Behzat Gerçeker katıldı.

“Aynı anda 85 kortla 1736 sporcumuza hizmet sunabilen bir tesiste bu dev organizasyonu gerçekleştiriyoruz”

Türkiye Tenis Federasyonu’nun ülkesine hizmet etmeyi, uluslararası alanda dünyanın en iyi sporcusunu yetiştirmeyi hedefleyen bir federasyon olduğuna dikkat çeken Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Bugün de özellikle Türkiye’nin en büyük organizasyonlarından biri olan Brooks Brothers Türkiye Masters Takımlar Şampiyonası için bir aradayız. Her etkinliğimizin sporcumuza, ailesine, kulübüne, antrenörüne faydalı olabilmesi için paydaşlarımızla ortak çalışıyoruz. Hedefimiz dünyanın en iyi sporcusunu yetiştirmek ve dünyanın en iyi etkinliklerini gerçekleştirmek. Bu yolda çok önemli aşamalara geldik. 2023 yılından bu yana Brooks Brothers ile bir ortaklık içerisindeyiz. 2024 yılında da yine bu organizasyonla birlikteyiz. Brooks Brothers 200 yılı aşkın köklü mirasını modern tasarımlarıyla buluştururken aynı zamanda tenis sporuyla bütünleşen bir çalışmaya imza attı. İş birlikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Sponsorlarımızla aynı dili konuşabilmek, aynı hedefe koşabilmek için her fırsatta dile getirdiğimiz amaçlarımızdan. Brooks Brothers’ın partnerliği ve sporcularımızın heyecanı ile birlikte uluslararası alanda bir tenis merkezi olan Alibey’de bu turnuvayı yapabildiğimiz için de ayrıca şanslıyız. Aynı anda 85 kortla 1736 sporcumuza hizmet sunabilen bir tesisin dünyada örneği yoktur. Yurt dışında bizi gururla temsil ettikleri için kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Saygıdeğer dostum Behzat Gerçeker Türkiye’de en sevilen grupların başında yer alıyor. Çok önemli bir tenisçi ve iyi bir tenis sever olarak da her projemizde yanımızda. Bu organizasyonda da hem mücadele edip hem de ekibiyle birlikte bir konser verecek. Ona da tenise verdiği destekler için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

“Türkiye’de tenis çığ gibi büyüyor söylemimiz sonuçlarını sporcularımızın başarısıyla veriyor”

Stratejik hedeflerin sportif başarılarla da her gün gerçekleştiğini görmekten dolayı son derece mutlu olduğunu dile getiren Durmuş tenis sporunda yaşanan gelişmeleri şu sözlerle dile getirdi: “İki gün önce Megasaray Otellerinde gerçekleştirdiğimiz Tekerlekli Sandalye dünya şampiyonasında, wild card yani ülkemizde düzenleyebildiğimiz için özel davetle katıldığımız bir turnuvada dünya ikincisi olduk. Bu organizasyonların ülkemizde olmasının çok değerli bir yeri var bu da onun en kıymetli göstergelerinden oldu. Ev sahibi olabildiğimiz için dünya ikincisi olabildik. Türkiye’de tenis çığ gibi büyüyor söylemimiz sonuçlarını sporcularımızın başarısıyla veriyor. Zeynep iki gün önce dünya ilk 50 numaradan ilk galibiyetini aldı. İpek Öz yine başarıyla devam ediyor. Berfu Cengiz üç gün önce İsveç’te şampiyon oldu. Sporcularımız dünyanın her yerinde ülkelerini gururla temsil etmeye devam ediyor. Biz Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile birlikte çalışmalarımızı sürdürürken özellikle tesisleşme noktasında çok önemli bir yere geldik. Artık ilçelerde dahi tenis turnuvası yapıyoruz. Ve tenis en önde gelen branşlardan biri olmaya başladı. Hiçbir branşın masters takımı yoktur kulüpler bazında ama burada 400’e yakın kulübün masters takımı bulunuyor. Bu tenisin aslında her branşta oynandığının ve farklı bir yönü olduğunun göstergesi. 7’den 70’e dediğimiz bir branşın temsilcileri olmaktan mutluyuz. Bizler buradan Türkiye’nin en güzel bir yerinden Türkiye’nin en güzel başka bir yerine gideceğiz. Şırnak’ta Cudi Cup turnuvamız olacak birkaç gün sonra. Türkiye’nin artık her yerinde uluslararası turnuva yapabilme gücüne sahibiz. Yılda yaklaşık 700 turnuva düzenliyoruz. Altyapıda havuzun genişleyebilmesi adına da organizasyonlarımızı sürdürüyoruz. Hepinizi Şırnak’taki Uluslararası Cudi Cup turnuvamıza da bekliyoruz. Değerli katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum.”  

“Bu prestijli bir turnuvaya isim sponsoru olmak bizim için büyük bir gurur”

Brooks Brothers Ticari Direktörü Mahir Can Işık Tenis Federasyonu ile yaptıkları iş birliğinden duydukları memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: “Tenis sporu bizim için çok önemli bir spor. 206 yaşında bir markayı temsil ediyoruz biz Brooks Brothers olarak. Markanın genetiğinde olan tenis sporunun ve sporcusunun yanında olmak ve aktif olmak. Tüketimden çok aslında katma değer üzerine kurulu bir markayız. Bu yüzden bu kadar prestijli bir turnuvaya isim sponsoru olmak bizim için de büyük bir zevk ve gurur verici bir iş. Biz mağazacılık tarafında oldukça hızlı bir sene geçirdik bir yıl içerisinde 32 mağazaya ulaştık. Böyle de devam edecek. Ancak bunu yaparken işin ticari boyutunun yanında bu tip organizasyonlarda hem genç sporcularını hem veteranlarını hem de tenis, spor kültürünü yaşatmak için de elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Bu sebeple tüm emeği geçenlere teşekkür etmek istiyorum markam adına.”

“Bu organizasyon bir topluluk geleneği ve tutkusu haline geldi”

Club Alibey’in 19 yılldır bu köklü organizasyona ev sahipliği yaptığını belirten Club Alibey Manavgat Genel Müdürü Kerem Kutbay “Bizler Alibey Hotels Resorts olarak 30 yılı aşkın bir süredir tenis sporuna gönül vermiş ve bu uğurda büyük yatırımlar yapmışız. Bu alanda birçok organizasyonun ilklerini başarıp öncü olmamız bizim içi ayrıca gurur vericidir. 2016 yılından itibaren 19 yıldır tesisimizde gerçekleşen adı bu yıl Brooks Brothers Masters Takımlar Şampiyonası olan bu turnuvanın gururunu yaşıyoruz. 19 yıl önce bu turnuvayı ilk yapmaya başladığımızda 200-300 sporcudan tenisin ülkemizde gelişimi ve bilinirliğinin artmasıyla birlikte şu an geldiğimiz noktada 1800 sporcuya kadar ulaştık. 100’den fazla kortumuz ile dünyanın sayılı tesislerinden birine sahibiz. Bu gücümüz ile Brooks Brothers Masters Türkiye Takımlar şampiyonasına 85 kort ile ev sahipliği yapmaktayız. Bu organizasyon sadece bir spor etkinliği değil aynı zamanda bir topluluk geleneği ve tutkusu haline gelmiştir. 19 yıl boyunca tenis tutkunlarını bir araya getirdik ve getirmeye de devam edeceğiz. Bu güzel günde bu yolu bizimle yürüdüğünüz için hepinize teşekkür ederim” diye konuştu.

“Tenis insanları birleştiriyor”

Master Milli tenisçimiz Behzat Gerçeker de konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Dünyanın en güzel yerinde olduğumuzu düşünüyorum. Müthiş bir atmosfer var. 2000 kişinin bir arada olması çok güzel. İnsanlar birbirleriyle hislerini ve spor duygularının paylaşıyorlar. Bir müzisyen olarak söyleyebilirim ki dünyanın neresinde olursa olsun müzik insanları birleştiriyor. İşte tenisin de bu özelliği var. Biz de dünyanın en güzel yerinde tenis oynayabilme şansına sahibiz. Dünyanın sayılı tesislerinden bir tanesindeyiz Federasyonumuza, Başkanımıza emeği geçen herkese Alibey Club’a ve sponsora son derece teşekkür ediyorum. Yarın sporcularımızın katıldığı bir gecede konserimiz olacak bu organizasyonlarda çıtayı yükseltmek istiyoruz. Bunun için de son derece mutluyuz.”