BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Dünya Takımlar Şampiyonası’nda Kuralar Çekildi

7-12 Mayıs 2024 tarihleri arasında Antalya Megasaray Tenis Akademi’de gerçekleşecek Uluslararası Tenis Federasyonu’nun tekerlekli sandalye kategorisinde en önemli tenis organizasyonu olan BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Dünya Takımlar Şampiyonası’nın kura çekimi gerçekleşti.

21 ülkeden 44 takım ve 140 sporcunun yer alacağı bu dev organizasyonda sporcular kadınlar,

erkekler, gençler ve Quad kategorilerinde mücadele edecek. Türkiye organizasyona Erkekler ve Quad kategorilerinde dahil olacak. Sinem Oğuz’un kaptanlığını yaptığı Quad Milli Takımımızda dünya 12 numarası Ahmet Kaplan, dünya 15 numarası Ali Ataman, dünya 18 numarası Uğur Altınel ve dünya 33 numarası Fatih Karataş mücadele edecek. Selahattin Alptekin’in kaptanlığını yaptığı Tekerlekli Sandalye Erkekler Milli Takımımızda Emirhan Toper, Hakan Güngör, Hüseyin Erkan Çelik ve Turan Akalın mücadele edecek.

Tekerlekli Sandalye Erkekler Dünya 1 numarası İngiliz tenisçi Alfie Hewett, Tekerlekli Sandalye Kadınlar Dünya 1 numarası Hollandalı tenisçi Diede De Groot, Tekerlekli Sandalye Genç Kızlar Dünya 1 numarası Fransız tenisçi Ksenia Chasteau’nun da korta çıkacağı organizasyon tekerlekli sandalye tenisinin en üst seviye sporcularının takımları için mücadelesine sahne olacak.

Megasaray Tenis Akademi’nin toprak kortlarında gerçekleşecek bu büyük organizasyonda Tekerlekli Sandalye Erkek Milli Takımımız Hollanda, Şili ve Sri Lanka ile aynı grupta yer alıyor. Quad Milli Takımımız ise Büyük Britanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya’nın yer aldığı grupta mücadele edecek.

7 Mayıs Salı günü saat 11.45’te başlayacak karşılaşmada Quad Milli Takımımız Amerika Birleşik Devletleri ile karşılaşacak. 12.45’te başlayacak Tekerlekli Sandalye Erkekler karşılaşmalarında ise rakibimiz Hollanda olacak.