14 ve 16 Yaş Kız Milli Takımlarımız Avrupa Kış Kupası Finallerine Yükseldi

2-4 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Kış Kupası Elemeleri'nde 16 ve 14 Yaş Yaş Kız Milli Takımlarımız gruplarını ikinci olarak tamalayarak Avrupa Kış Kupası Finalleri'ne gitmeye hak kazandı. 

Fransa'nın Feucherolles kentinde gerçekleşen 16 Yaş Avrupa Kış Kupası Elemeleri'nde antrenörlüğünü Durukan Durmuş ve Atilla Yumrutaş'ın yaptığı Ada Kumru, Melis Yıldırım ve Zümra Balkan'dan oluşan 16 Yaş Kız Milli Takımımız ilk maçında Ermenistan'ı 2-0 ve ikinci maçında İtalya'yı 2-1 yenerek finale yükseldi. Finalde Fransa'ya 2-1 mağlup olan takımımız grubunu ikinci olarak tamamlayarak 16-18 Şubat'ta Fransa'nın Brest şehrinde düzenlenecek Avrupa Kış Kupası Finalleri'ne gitmeye hak kazandı.

16.jpg

Çek Cumhuriyeti'nin Rakovnik kentinde gerçekleşen 14 Yaş Avrupa Kış Kupası Elemeleri'nde antrenörlüğünü Can Turan Uyar ve Gökhan Bektaş'ın yaptığı Ecrin Lal Yavuz, Ayşe Bal ve Ela Düzovalılar'dan oluşan 14 Yaş Kız Milli Takımımız ilk maçında Hollanda'yı 3-0 ve ikinci maçında Sırbistan'ı 2-1 yenerek finale yükseldi. Finalde Çek Cumhuriyeti'ne 2-1 mağlup olan takımımız grubunu ikinci olarak tamamlayarak 15-17 Şubat'ta Çek Cumhuriyeti'nin Rakovnik şehrinde düzenlenecek Avrupa Kış Kupası Finalleri'ne gitmeye hak kazandı.

İtalya'nın Altamura kentinde gerçekleşen 14 Yaş Avrupa Kış Kupası Elemeleri'nde antrenörlüğünü Deniz Ataş ve Altan Meral'in yaptığı 14 Yaş Erkek Milli Takımımızı Mehmet Toprak Erçin, Kuzey Öner ve Ahmet Fatih Can temsil etti. 14 Yaş Erkek Milli Takımımız grubunu Hollanda'ya 3-0 yenilip Hırvatistan'ı 3-0 yendi 5-6'ıncılık maçında İtalya'ya 3-0 yenilerek grubunu altıncı olarak tamamladı.

14_e.jpg

Bursa Podyum Tenis Kulübü'nde gerçekleşen 16 Yaş Avrupa Kış Kupası Elemeleri'nde antrenörlüğünü Oray Çezik, Cihat Cicimen ve Ozan Karagöz'ün yaptığı 16 Yaş Erkek Milli Takımımızı Kaan Işık Koşaner, Mustafa Ege Şık ve Ramazan Kaan Oktay temsil etti. 16 Yaş Erkek Milli Takımımız İspanya'ya 3-0 yenilip Gürcistan ve Bulgaristan'ı 3-0 yenerek grubunu beşinci olarak tamamladı.

16_e.jpg