Kamuoyu Duyurusu

Milli Sporcu İpek Şenoğlu Turna’nın sosyal medya platformlarından yaptığı paylaşımlara ilişkin kamuoyu duyurumuzdur.

Milli sporcu İpek Şenoğlu Turna’nın hem milli takımımızı temsil ettiği süre boyunca oynadığı milli takım turnuvalarının hem de performans sporcusu olarak oynadığı profesyonel turnuvaların tüm masrafları Federasyonumuz tarafından karşılanmıştır. İpek Şenoğlu Turna 2011 yılından itibaren profesyonel tenis hayatını sonlandırıp daha sonrasında masters sporcusu olarak tenise devam etmiştir.

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından tüm yaş gruplarında olimpiyata hazırlık, altyapı ve profesyonel sporculara destek verilmekte olup bu kapsamda milli takıma katılan sporcuların bütün masrafları karşılanmaktadır. Master Dünya Şampiyonası’nda mücadele eden 30-90 yaş kategorisinde yer alan master tenisçiler profesyonel olmayıp kendi imkanlarıyla bu turnuvalara katılmaktadır. Tüm master sporcularımız bu koşulları bilerek tenis kariyerlerine sosyal olarak devam eden sporcuların katıldığı Masters Dünya Şampiyonası’nda yer almaktadır. Antalya’da devam eden Masters Dünya Şampiyonası’nda milli takımını temsil eden ülkelerin sporcuları da aynı şartlarda mücadele etmektedir.

Masters tenisçilerimizden ülkemizi temsil etmeleri için yapılan elemelerde katılım ücreti alınmamaktadır. Seçmeler Türkiye Tenis Federasyonu katkılarıyla yapılmakta olup Masters Dünya Şampiyonası’na katılan takımlar için ITF’e katkı payı Federasyonumuz tarafından ödenmiştir. Masters Dünya Şampiyonası’na katılan sporcularımızın milli takım kıyafetleri Türkiye Tenis Federasyonu tarafından temin edilmiş ve sporcularımıza antrenman yapabilmeleri için kort tahsisi sağlanmıştır.

Masters Dünya Şampiyonası Milli Takımı seçmeleri şartlarının bu yıl da süregeldiği gibi devam ettiğini, Masters Milli Takım sporcularına belirtilen koşullarda usulen bir yanlışlık olmadığını kamuoyunun bilgilerine sunarız.