TTF Başkanı Durmuş Türkiye’de Spor Yönetimi Söyleşisi'ne Katıldı

Trabzon Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü tarafından “Türkiye’de Spor Yönetimi” söyleşisi gerçekleştirildi.

Spor Bilimleri Fakültesi amfisinde gerçekleştirilen söyleşiye Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Bektaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Ozan Çetiner, Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Akın Çelik, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Spor yöneticiliği noktasında üniversitede öğrenilen şeylerin çok değerli olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Hayallerinizi kurun ve mutlaka hayalleriniz doğrultusunda inanarak, mazeretsiz kendinize güvenerek olduğunuz noktada yapabileceğiniz her şeyi deneyin. Yöneticilik talimat vermek değildir. Yöneticilik hayal ettiğiniz, hesap ettiğiniz sonuçların ya da işlerin doğru sonuçlanmasına ya da yanlış sonuçlanmasına yaptığınız katkı ya da başarısız olmasına yapmış olduğunuz etki demektir. Hayalleriniz için bir takım yaratabilme dinamiği ile çalışırsak hayal ettiğimiz her şeyi gerçekleştirebiliyoruz. Diğer yandan en büyük zenginlik ise kendinize kattığınız değerlerdir. Kendinize olan güveninizi olduğunuz alandan başlayarak büyütmenin hayallerini yaşayın.” dedi.

Durmuş, tenisin kişisel gelişimdeki önemine de değinerek öğrencileri 12-18 Aralık 2022 tarihlerinde Trabzon Beşirli Tenis Kompleksi’nde gerçekleştirilecek ve Türkiye’nin en iyi kulüplerinin belirleneceği Türkiye Tenis Ligi'nin final müsabakalarını takip etmeye davet ederek konuşmasını tamamladı.

Devlet kurumunda kazandığı deneyimleri paylaşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Ozan Çetiner ise asıl olması gerekenin insanın kendini yetiştirmesi ve kurduğu dürüst ilişkilere bağlı olduğunu kaydetti.

Öğrencilerin sorularının yanıtlanmasının ardından söyleşi sona erdi.