BNP Paribas Davis Cup Juniors-Billie Jean King Cup Juniors Finalleri Başladı

1-6 Kasım tarihleri arasında Antalya Megasaray Tenis Akademisi’nde düzenlenecek 23 ülkeden 32 takımın mücadele ettiği Davis Cup Juniors ve Billie Jean King Cup Juniors Finalleri'nde heyecan başladı. Davis Cup Juniors ve Billie Jean King Cup Juniors Finalleri olarak adlandırılan Dünya Gençler Şampiyonası’nın ilk gününde erkeklerde Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri ile karşılaştı. Kızlarda ise ilk eşleşme Tayland'dı.

Erkeklerin ilk maçında Kerem Yılmaz, Meecah Bigun'e 6-1, 6-4 yenildi. İkinci maçta korta çıkan Atakan Karahan ABD’li tenisçi Alexander Razeghi'yi 6-3, 6-1 yenerek skora dengeyi getirdi. Sonucu belirleyecek çiftler maçında Atakan Karahan/Kerem Yılmaz ikilisi Meecah Bigun/Alexander Razeghi çiftine 7-6, 6-4 yenildi ve eşleşme 2-1 Amerika'nın üstünlüğü ile sonuçlandı.

Kızlarda ilk maçta korta çıkan Deniz Dilek, Pimmada Thongkum'u 6-4, 6-3; ikinci maçta mücadele eden Duru Söke ise Lisa Podgorichani 6-2, 7-5 yenerek skoru 2-0 Türkiye lehine getirdi. Çiftler maçında Zeynep Erbakan ve Duru Söke ikilisi Assaraphon Wannapho/Lisa Podgorichani çiftine 6-1, 6-1 yenildi ve kızlarda ilk gün karşılaşmasında skor 2-1 Türkiye’nin lehine sonuçlandı.

Yarın 11.00’de başlayacak karşılaşmalarda Türkiye erkeklerde Japonya, kızlarda Kolombiya ile karşılaşacak.

Atakan_Karahan-Kerem_Yılmaz-min.JPG

Duru_Söke.JPG

Dilek_Deniz-min.JPG

Kerem_Yılmaz.JPG