Akdeniz Oyunlarında İlk Gün Sporcularımız Namağlup

Cezayir'in Oran kentinde düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları'nda tenis müsabakaları bugün başladı.

İlk maçta korta çıkan Yankı Erel Sloven rakibi Sebastian Dominko'yu ilk sette geriye düştüğü karşılaşmada 6-7, 6-4, 6-4 yenerek ikinci tura yükseldi. Yankı yarın ikinci turda TSİ 12.00'de başlayacak karşılaşmada Mısırlı raket Karim-Mohamed Maamoun ile karşılaşacak.

İkinci tekler maçında korta çıkan Koray Kırcı ev sahibi ülkeden Youcef Rihane'yi iki sette 6-3, 6-2 yenerek ikinci tura adını yazdırdı. Koray ise ikinci turda Güney Kıbrıslı Petros Chrysochos ile karşılaşacak.

Günün son maçında Sarp Ağabigün/Fahir Berk İlkel ikilisi Portekizli Fabio Alexandre Costa Coelho / Miguel Gomes çiftini 7-5, 6-2 yenerek çeyrek finale yükseldi. Ağabigün/İlkel tandemi çeyrek finalde Tunuslu Wissam Abderrahman/Mohamed Aziz Ouakaa ile karşılaşacak.

İlk turu bay geçen kadın sporcularımız korta yarın çıkacaklar.  Zeynep Sönmez ikinci tur maçında Arnavutluk'tan Gresi Bajri ile İlay Yörük Kosovalı Vesa Gjinaj ile karşılaşacak. Çift kadınlarda Başak Eraydın/Doğa Türkmen ikilisi çeyrek finalde Tunuslu Chiraz Bechri/Feryel Ben Hassen ile karşılaşacak.

28 Haziran Maç Programı

ad7d6364-4ecd-40d7-a747-dcba0a7e7707.jpg