W60 Edge Istanbul’da Zafer Shnaider’in

TTF İstanbul Tenis Merkezi’nde düzenlenen 60 bin dolar ödüllü Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) turnuvası W60 Edge Istanbul’da şampiyon Rus tenisçi Diana Shnaider oldu.

Tekler finalinde 18 yaşındaki Diana Shnaider ve 16 yaşındaki Çek raket Nikola Bartunkova kozlarını paylaştı. Bartunkova-Shnaider final karşılaşması iki sporcunun da profesyonel kariyerlerinin zirvesi oldu. 1 saat 43 dakika süren ve oldukça çekişmeli geçen mücadelede Shnaider, Bartunkova’yı 7-5, 7-5 yenerek kariyerinin en büyük zaferini elde etti.

Shanider ve Bartunkova’ya kupalarını Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ve Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Okumuş takdim etti.

Shanaider ödül töreninde yaptığı konuşmada 1 hafta boyunca Türkiye’de olmaktan çok keyif aldığını söyleyerek şöyle konuştu:

“Burada benimle birlikte olan koçuma, Türkiye Tenis Federasyonu’na ve organizasyon yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Bartunkova’yı tebrik ediyorum çok başarılı bir mücadele ortaya koydu. Top toplayıcılara, hakemlere, aileme ve seyircilere teşekkür ediyorum. Umarım keyif almışsınızdır.”

Diana_Shnaider_2-min.JPG