W60 Edge Istanbul’da Berfu ve Anastasia Çiftlerde İkinci Oldu

TTF İstanbul Tenis Merkezi’nde düzenlenen 60 bin dolar ödüllü Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) turnuvası W60 Edge Istanbul’da temsilcimiz Berfu Cengiz ve Rus partneri Anastasia Tikhonova ikincilik elde etti.

Tekler yarı finalinin ilk maçında Diana Shnaider ve Maja Chwalinska kozlarını paylaştı. Gençler klasmanında dünya 2 numarasına kadar yükselen 18 yaşındaki Shnaider, Polonyalı raket Maja Chwalinska’yı 6-4, 6-4 yenerek adını finale yazdırdı. Elemelerden gelen 16 yaşındaki Çek raket Nikola Bartunkova ise turnuvanın 7 numaralı seri başı Hollandalı Suzan Lamens’i 6-0, 6-3’lük skorla rahat geçerek finalde Shnaider’in rakibi oldu. Bartunkova-Shnaider final karşılaşması iki sporcunun da profesyonel kariyerlerinin zirvesi olacak.

Temsilcimiz Berfu Cengiz ve partneri Anastasia Tikhonova, Maja Chwalinska/Jesika Maleckova ikilisi ile finalde karşılaştı. İlk seti 6-2 kazanan Cengiz/Tikhonova çifti ikinci sette rakiplerine 6-4 mağlup oldu ve maç karar setine uzadı. Chwalinska/Maleckova şampiyonu belirleyen karar setini 7-4 kazanarak mutlu sona ulaşan ikili oldu.

Organizasyon yarın saat 15.00'te gerçekleşecek tekler finali ile sona erecek.