İstanbul’da Tenis Şöleni

TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul’da ana tablo maçları yarın (18 Nisan Pazartesi) başlayacak. Dünyanın önde gelen tenisçilerinin yer alacağı ve bir hafta sürecek turnuvada şampiyonlar 24 Nisan Pazar günü taçlanacak.

Dünya 23 numarası Elise Mertens, toprak korttaki turnuvada 1 numaralı seri başı olarak raket sallayacak. Geçtiğimiz yıl kariyerinin ikinci şampiyonluğunu İstanbul’da elde ede Rumen Sorana Cirstea ise 2 numaralı seri başı olarak ana tablonun en alt tarafında yer alacak. Veronika Kudermetova, Anhelina Kalinina ve Jil Teichmann gibi oyuncuların da yer aldığı organizasyonda 8 farklı ilk 50 oyuncusu bulunuyor.

Milli tenisçiler Pemra Özgen ve İpek Öz, wild card ile ana tabloda mücadele edecek. Son dönemdeki yükselişi ile Türkiye’nin sıralamadaki 1 numarası konumuna gelen İpek ilk turda Hollandalı Arantxa Rus ile kozlarını paylaşacak. Pemra ise elemelerden gelecek bir oyuncu ile eşleşecek.

Berfu Cengiz Elemelerin Final Turuna Yükseldi

TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul’da bugün (17 Nisan Pazar) başlayan eleme tablosu maçlarında korta çıkan milli tenisçi Berfu Cengiz, turnuvaya iyi bir giriş yaptı. Çinli rakibi Yue Yuan’ı 51 dakikada 6-1, 6-0 ile geçen Berfu adını elemelerin final turuna yazdırdı. Diğer temsilcilerimizden Ayla Aksu, Qiang Wang’a 6-0, 6-2 mağlup olurken, Zeynep Sönmez ise Ana Bogdan’a 6-2, 6-1 kaybetti. Berfu’nun ana tablo yolundaki son rakibi Rumen Bogdan olacak.

Elemelerin son turu ile birlikte ana tablo ilk tur eşleşmelerinin oynanacağı Pazartesi günü karşılaşmalar saat 11.00’de başlayacak.

Eleme Tablosu

Tekler Ana Tablo

Çiftler Ana Tablo

18 Nisan Maç Programı