Jr Davis Cup ve Jr Billie Jean King Cup Finalleri’nde Yarı Final Mücadeleleri Başlıyor

Jr Davis Cup ve Jr Billie Jean King Cup Finalleri play-off'larının ilk gününde Kız Milli Takımımız Hong Kong, Erkek Milli Takımımız Mısır ile karşılaştı.

Jr Billie Jean King Cup Hong Kong serisinde ilk maçta Duru Yağmur Durgun, Erica Kanna Hagi'yi 6-3'lük iki setle mağlup etti. İkinci maçta Melisa Ercan, rakibi Lok Shu Tang'ı 6-0 ve 6-1'lik setlerle kolayca geçti. Günün son maçında, Duru Yağmur Durgun ve Melisa Ercan, Erica Kanna Hagi/Man Wai Chloris Li ikilisine 7-5, 1-6, 11-9 mağlup oldu. Böylece millilerimiz seriyi 2-1 kazandı

Jr Davis Cup'ta ilk maçta Önder Balcı, Ahmed Sherif Monsef'i 6-4'lük iki setle yenmeyi başardı. Mısır serisinin ikinci galibiyeti Atakan Karahan'dan geldi ve milli tenisçimiz, Mostafa Hesham Seifallah'ı 7-5 ve 6-1 ile geçti. Son maçta Atakan Karahan ve Emirhan Bulut, Mostafa Hesham Seifallah ve Ahmed Tarek Mahmoud Amin ikilisini 1-6, 6-2, 10-2'lik setlerle yendiler. Böylece Mısır serisini millilerimiz 3-0 kazandı. Kızlarda Türkiye yarın Romanya ile karşılaşırken erkeklerde Brezilya ile karşılaşacağız.

Megasaray Tenis Akademisi kortları yarın yarı final mücadelelerine ev sahipliği yapacak. Kızlarda yarı finale yükselen ülkeler Çek Cumhuriyeti, Almanya, Japonya ve Rusya olurken erkeklerde Arjantin, Rusya, Meksika ve Fransa son dörde kalan ülkeler oldu.

2 Ekim Maç Programı

Melisa_Ercan.JPG

Önder_Balcı.JPG

Duru_Yağmur_Durgun.JPG

Duru_Yağmur_Durgun-Melisa_Ercan.JPG

Atakan_Karahan-Emirhan_Bulut.JPG

RUSSIA-GIRLS-COC_9012.jpg

HRAZDIL-COC_9338.jpg

PRIDANKINA-COC_9047.jpg