Jr Davis Cup Jr Billie Jean King Cup Finalleri’nde Çeyrek Final Zamanı

Antalya Megasaray Tenis Akademisi’nin kortlarında bu sene ilk kez düzenlenen Jr Davis Cup Jr Billie Jean King Cup Finalleri’nde çeyrek final eşleşmeleri belli oldu.

 Jr Billie Jean King Cup Finalleri üçüncü gününde Kız Milli Takımımız Almanya ile karşılaştı. İlk maçta Duru Söke, Marie Vogt'a 6-1'lik iki setle mağlup oldu. Melisa Ercan zorlu maçtan galip ayrılmayı başardı. Milli tenisçimiz, Carolina Kuhl'u 7-6 ve 7-5'lik setlerle geçerek Almanya serisinde durumu 1-1'e getirdi. Almanya serisinde Duru Söke ve Melisa Ercan ikilisi, Marie Vogt ve Ella Seidel'a 6-3'lük iki setle mağlup oldu. Seri 2-1 Almanya lehine sona ererken, Kız Milli Takımımız gruplardan çıkma şansını kaybetti, milli takıımımız play-off'larda mücadelelerini sürdürecek.

Jr Davis Cup Finallerinde üçüncü gününde Erkek Milli Takımımız Şili ile karşılaştı. Önder Balcı, Leonardo Martinez'i 6-2'lik iki setle geçti. Şili eşleşmesinin ikinci maçında Atakan Karahan, Benjamin Torrealba'ya 7-6 ve 6-4'lük setlerle mağlup oldu. Jr Davis Cup Finalleri Şili eşleşmesinin çiftler karşılaşmasında Atakan Karahan ve Önder Balcı, Francisco Duran ve Benjamin Torrealba ikilisine 6-2, 6-4 mağlup oldu. Bu sonuçlarla beraber gruplardan çıkamayan Erkek Milli Takımımız play-off'larda mücadele edecek.

1 Ekim saat 10.30’da başlayacak play-off’larda Türkiye kızlarda Hong Kong, erkeklerde Mısır ile eşleşti.

Kızlarda Çek Cumhuriyeti, Meksika, Fas, Almanya, Japonya, Peru, Kanada ve Rusya çeyrek finallere yükselirken, erkeklerde Çek Cumhuriyeti, Arjantin, Kanada, Rusya, Almanya, Meksika, Japonya ve Fransa çeyrek finallere adını yazdırdı.

1 Ekim Maç Programı

Melisa_Ercan.jpg

Duru_Söke.jpg

Atakan_Karahan.jpg

Duru_Söke-Melisa_Ercan.jpg