73. İstanbul Challenger TED Open by Megasaray Basın Toplantısı Gerçekleşti

ATP Challenger takviminin en köklü turnuvalarından bu sene 73. kez düzenlenen İstanbul Challenger TED Open by Megasaray'ın basın toplantısı TED Spor Kulübü'nde gerçekleşti. 13-19 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek turnuvanın basın toplantısına Türkiye Tenis Federasyonu (TFF) Başkanı Cengiz Durmuş, TED Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Tınaz, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ve Turnuva Direktörü Melis Yafe katıldı.

Cengiz Durmuş, 73. kez düzenlenen bu turnuvanın Türk sporu için önemine vurgu yaparak, "Bu turnuvaların ülkemizde yapılıyor olabilmesi, tenis sporunun ülkemizde gelişmesine katkı yapıyor. Altyapıdaki sporcularımızın dünyanın en iyi tenisçileriyle aynı korta girmesine vesile oluyor. Sporcularımız bu turnuvalarda dünyanın en iyileri ile hem maç hem de antrenman yaparken gelişim sağlıyorlar. Köklü geleneklerle Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübümüz yıllardır en iyi challenger serilerinden birine ev sahipliği yapıyor. TTF olarak tenise emek veren herkesin hizmetindeyiz. Sponsorlarımız olmadan bu turnuvaları, bu hale getirmek çok zor. Bu yıl Şahinler Holding, İstanbul Challenger TED Open'a ismini vererek bizimle birlikte oldu. Bütün organizasyon Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü Yönetimi Kurulu başkanımız Mehmet Tınaz’ın tutkusu ve özverisiyle gerçekleşiyor. Spor bakanlığımızın bize çizdiği yol haritasıyla devam ederken, tenisin tabana yayılması hedefiyle devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

TED Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Tınaz da TTF Başkanı Cengiz Durmuş'a, sponsorları olan Şahinler Holding'e teşekkür ederek, şöyle konuştu:

"Yıllardır sponsorlarımız bankalar oluyordu. En büyük turnuvaların sponsorları finans kurumlarıydı. Artık nedense bu ülkedeki finans kurumları buradan uzak duruyorlar, bu üzüntü verici bir şey. Bu turnuvada Grand Slam’de oynayan sporcularla oraya girmek isteyen oyuncuların mücadelesi oluyor. Bu turnuvaların değerini hep birlikte yükseltmeliyiz. İlk 20’den kimse gelmiyor ama 2015 şampiyonumuz Karen Khachanov bu yıl olimpiyatta final oynadı. 2017 şampiyonu Berettini bu yıl Wimledon'da final oynadı. Başkanıma bizi Megasaray’la tanıştırdığı için teşekkür ediyorum. Bu ortaklık eminim uzun soluklu olacaktır. İyi bir turnuva olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, TED turnuvasına sponsor olmaktan dolayı mutlu olduklarını aktararak, "73 sefer yapılmış, ilk kez 1946 yılında yapılmış, çok önemli bir kurumsal yapı. Böyle yapıların çoğalması gerek, biz de severek sizlerle beraber olmak istedik. TED çok güzel bir mekan. Megasaray Tenis Akedimi’yi kurarken sadece ticari bir yatırım yapmadık, gençlerimizi spora özellikle de tenise teşvik etmeyi amaçladık. Türk tenisinin yaygınlaşması yetenekli oyuncuların keşfedilmesi ve geliştirilmesi için tüm koşulları sağladık. Bugün de TED gibi güçlü bir kulüple sinerji oluşturmaktan çok mutluyuz. Önemli ve prestijli turnuvaya sponsor olup tenise katkı sağlamak bizim için de çok anlamlı. Antalya’da da çok önemli turnuvalar yaptık. Megasaray Tenis Akademi dünyada çok konuşulan bilinen bir akademi oldu. 50 tenis kortumuz var." değerlendirmesinde bulundu.