Istanbul Indoor Challenger’da Yarı Finalin Adı Kondu

ED Spor Kulübü kortlarında düzenlenen sezonun ilk Challenger turnuvası Istanbul Indoor Challenger'da teklerde yarı finalin adı konarken, çiftlerde ise finale yükselen isimler belli oldu.

Milli tenisçimiz Ergi Kırkın’ın turnuvanın 7 numaralı seri başı Jozef Kovalik ile mücadele ettiği 2 saat 23 dakika süren çeyrek final karşılaşması büyük bir çekişmeye sahne oldu. Yarı finale yükselme mücadelesinde Kovalik, Kırkın’ı 6-7, 6-0, 7-6 ile geçerek adını son dörde yazdırdı. Kovalik tie-break'te 5-3 öndeyken ATP düzeyindeki ilk Challenger çeyrek final mücadelesini veren Kırkın, üst üste 4 puanı alarak seti kazanmasını bildi.

Slovak raket Kovalik, ikinci sette maçı domine ederek 6-0’lık skorla karşılaşmayı final setine taşıdı.

 Heyecanın doruğa ulaştığı üçüncü sette karşılıklı kırılan servis oyunlarının ardından ilk 4 oyun sonunda Ergi 3-1 geriye düştü. 21 yaşındaki temsilcimiz sekizinci oyunda kırdığı servisle sete dengeyi getirdi. Kritik yerlerde kendi servis oyunlarına iyi tutunan 28 yaşındaki Jozef Kovalik, bir kez daha tie-break'e giden final setinde 7-3 ile tie-break’i kazanarak Istanbul Indoor Challenger'da yarı finale adını yazdırdı. Kırkın bu haftaya kadar kariyerinde 6 kez ilk 200 sıralamasındaki oyunculara karşı oynamış bu karşılaşmaların yalnızca birini kazanmıştı. Kırkın bu hafta ise set vermeden iki ilk 200 galibiyeti elde etti.

Günün bir diğer çeyrek final eşleşmelerinde Fransız Benjamin Bonzi vatandaşı Antoine Hoang'ı 6-7, 6-1, 7-5 ile yenerek yarı finalist oldu. Bonzi, Japon raket Go Soeda’nın maça çıkmaması ile son dörtte yerini alan Mohamed Safwat ile eşleşti. İsviçreli Marc-Andre Huesler'i 7-5, 6-3 ile geçerek yarı finale yükselen Fransız oyuncu Arthur Rinderknech ise final yolunda Jozef Kovalik ile karşı karşıya gelecek.

Yarın (23 Ocak Cumartesi) günün ilk yarı final maçında saat 11:00'de Benjamin Bonzi ile Mohamed Safwat karşı karşıya gelecek. Takiben Arthur Rinderknech ile Jozef Kovalik mücadele edecek.

Çiftlerde final heyecanı yarın

Çiftler yarı final eşleşmelerinde Robert Galloway - Alex Lawson ikilisini 7-6, 6-1 ile mağlup eden Andre Goransson - David Pel çifti adını finale yazdırırken; 1 numaralı seri başı Jonathan Erlich - Andrei Vasilevski tandemini 7-6, 6-3 ile geçen Lloyd Glasspool - Harri Heliovaara çifti finale yükselen bir diğer ikili oldu.

23 Ocak Maç Programı

Tekler Ana Tablo

Çiftler Ana Tablo