TED 20. Cumhuriyet Kızları Turnuvasının Basın Toplantısı Yapıldı

26-31 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek TED 20. Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası'nın tanıtımı TED Spor Kulübü'nde düzenlenen basın toplantısıyla yapıldı.

TED 20. Cumhuriyet Kızları'nın basın toplantısına Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, TED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tınaz, Turnuva Direktörü Melis Yafe, Milli sporcumuz İpek Öz ve Turnuva Başhakemi ITF Supervisorı Haluk Torun katıldı.

Cengiz Durmuş: "Birçok Dünya Bir Numarasının Cumhuriyet Kızlarından Yolu Geçti"

20 yıldır düzenlenen turnuvaya dünya sıralamasını zorlayan sporcuların geldiğine dikkat çeken TTF Başkanı Cengiz Durmuş, " TED Spor Kulübü 2 haftadır çok değerli iki organizasyona ev sahipliği yapıyor. Cumhuriyet Kızları turnuvası birçok dünya 1 numarası olmuş sporcunun yolunun geçtiği bir turnuva. Biz de 13 sporcumuzla bu turnuvada yer alacağız. Şampiyon adayı olarak yola çıktığımız bir turnuva olacak. Birbirinden keyifli maçlar izleyeceğimizi düşünüyorum. Cumhuriyet Bayramı'nın haftasına denk gelen ve 20 yıldır aralıksız yapılan turnuvada dünyanın en iyi sporcularını yetiştirmek için çalışıyoruz. Turnuvamızın başhakemliğini de bir Türk hakem yapıyor. Türkiye'nin tenis ülkesi olması yolunda hakemlerden, top toplayıcılara kadar iyi olduğumuzu söyleyebilirim. Tenisin gelişimi için mesai arkadaşlarımızla birlikte hedeflerimiz hep yukarı doğru" dedi.

Mehmet Emin Tınaz: "Bu Turnuva, Kulübümüzün Cumhuriyet Bayramı Kutlamasıdır"

TED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Tınaz, başarılı bir turnuva geçmesini dileyerek, "Kızlarımız hem maç kazanacaklar hem de sıralamadakiyerlerini üst sıralara taşıyacaklar. Bu turnuva, kulübümüzün Cumhuriyet Bayramı kutlamasıdır. Teniste sponsor sayısı azaldı. Destek olan sponsorlarımıza ve federasyona da maddi manevi destekleri için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İpek Öz: "Teklerde ve Çiftlerde Umarım Kupayı Biz Alırız"

Milli tenisçi İpek Öz ise "Turnuvanın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Uzun süre maç yapamadık. Cumhuriyet Kızları'nı üçüncü kez oynuyorum ve evimde oynuyormuş gibi hissediyorum. Bu sene de temennim her zaman olduğu gibi bir Türk oyuncunun kazanması. Teklerde ve çiftlerde umarım kupayı biz alırız. Çiftlerde daha başarılı görünebiliriz ama teklerde de başarılıyız. Çiftlerde oynamak daha eğlenceli ve baskıyı da azaltıyor. Ben iki tarafta da başarılı olduğumuzu düşünüyorum" şeklinde konuştu.