Cumhuriyet Kızları'nda İpek Öz Yola Devam Ediyor

Türkiye'nin en köklü kadınlar tenis organizasyonu olan ve bu sene 20'incisi gerçekleşen Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası’nın ilk gününde 15 maç oynandı.

Tenis Eskrim Dağcılık (TED) Spor Kulübü’nun ev sahipliği yaptığı turnuvada bugün elemelerde son tur müsabakaları oynanırken ana tablo heyecanı da başladı.

Toplamda 25 bin dolarlık para ödülüne sahip organizasyonun ilk gününde üç Türk raket sahne aldı. İpek Öz, Fransız raket Jessika Ponchet karşısında ilk sette skor 5-6 iken rakibinin sakatlığı sebebiyle maçtan çekilmesiyle 2. tura yükseldi. Hırvat tenisçi Jana Fett’e 6-2, 6-1 yenilen Zeynep Sönmez turnuvaya erken veda ederken, Ukraynalı raket Daria Snigur’a 6-1’lik iki sette yenilen Ayla Aksu ise turnuvaya tekler kategorisinde veda etti.

Turnuvanın ikinci gününde yarın (27 Ekim Salı) içlerinde Çağla Büyükakçay ve Pemra Özgen’in de bulunduğu 11 temsilcimiz teklerde ve çiftlerde mücadele edecek. 1 numaralı seri başı dünya eski 15 numarası Kaia Kanepi de yarın TED kortlarında ilk sınavını verecek. 31 Ekim’deki final maçı ile sona erecek organizasyonda tüm maçlar koronavirüs önlemleri kapsamında ücretsiz olarak izlenebilecek.

27 Ekim Maç Programı

Ana Tablo Tekler Fikstür

Çiftler Fikstür

Eleme Fikstür