1 Numaralı Seri Başı Turnuvaya Veda Etti

TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul’da teklerde son 16 heyecanı, bugün gündüz saatlerinde oynanan dört maçla devam etti.
 
Turnuvaya elemelerden katılım sağlayan dünya eski 5 numarası Eugenie Bouchard, 1 numaralı seri başı Svetlana Kuznetsova’yı iki kez tie-brake’e giden maçta üç set sonucunda mağlup etmeyi başardı. İlk seti tie-brake sonucunda 7-6 (7-3) kazanan Bouchard, ikinci sette bu kez Kuznetsova’nın 7-6’lık (7-5) üstünlüğüne engel olamadı. Final setine giden heyecan dolu karşılaşmada Eugenie Bouchard, bu sette oyuna ağırlığını koydu ve 6-2 galip gelerek 1 numaralı seri başı Svetlana Kuznetsova’yı turnuva dışında bıraktı.
 
Turnuvanın 3 numaralı seri başı Sloven raket Polona Hercog, İtalyan rakibi Jasmine Paolini’yi 7-5 ve 6-4’lük iki setin ardından 1 saat 47 dakika sonunda mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırdı. Hercog, ilk servisinden %80’le puan çıkartarak bu alanda %61’de kalmış rakibine büyük bir üstünlük kurdu.
 
Günün beklenmeyen mağlubiyetlerinden bir diğeri ise 6 numaralı seri başı Alison Van Uytvanck’tan geldi. Karadağlı raket Danka Kovinic, Belçikalı tenisçi Alison Van Uytvanck’ı 6-3 ve 6-4’lük iki set sonucunda mağlup ederek İstanbul’da çeyrek finale yükseldi. 
 
Belaruslu raket Aliaksandra Sasnovich, Slovak rakibi Anna Karolina Schmiedlova’yı ilk sette tie-break sonucunda geriye düşmesine rağmen  7-6 (7-5), 6-4 ve 6-3’lük setlerle 2 saat 56 dakikada mağlup ederek çeyrek finale yükselmeyi başardı.
 
Turnuvanın 3. günü 4 tekler, 2 çiftler karşılaşması ile devam edecek.