Çağla Karar Setinde Veda Etti

TTF İstanbul Tenis Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenen TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul’da korta çıkan tenisçimiz Çağla Büyükakçay, turnuvanın 4 numaralı seri başı Fransız Caroline Garcia’ya 6-4, 0-6 ve 7-5’lik üç set sonucunda mağlup olarak turnuvaya veda etti.
 
Carolina Garcia FRA min
 
İlk seti 6-4 kaybeden Çağla, ikinci sette etkileyici bir oyun sergileyerek 6-0’lık skorla durumu eşitledi ancak Garcia, son seti 7-5 kazandı ve İstanbul’da ismini son 16 tenisçi arasına yazdırmayı başardı.
 
Fransız raket Garcia, geçen hafta korta çıktığı Grand Slam turnuvası Amerika Açık’ta üçüncü tur oynayarak İstanbul’a gelmişti.
 
Günün öne çıkan bir diğer maçında dünya 92 numarası Karadağlı tenisçi Danka Kovinic, Ukraynalı rakibi Kateryna Bondarenko karşısında 1 saat 27 dakika süren maçta 7-5 ve 6-2’lik skorlarla rahat bir şekilde galip gelmeyi başardı. Dominant performansıyla ikinci tur biletini alan Kovinic, maç boyunca rakibine servis kırma şansı tanımadı.
 
Danka Kovinic min
 
Turnuva ana tablosuna eleme turlarından katılmayı başaran Çek raket Tereza Martincova ise dünya 107 numarası Belçikalı rakibi Greet Minnen’i 1 saat 52 dakika süren maçta 7-5 ve 6-3’lük setlerle mağlup etti. İlk servisinden %76.1’le puan çıkartan Tereza, rakibini yenerek son 16 turunda korta çıkmaya hak kazandı.
 
Tereza Martincova
 
Günün çekilmeli geçmesi beklenen bir diğer maçında ise Rumen raket Patricia Maria Tig, ana tabloya elemelerden katılım sağlayan Sırp raket Olga Danilovic’i 6-3 ve 7-5’lik setlerle 1 saat 58 dakika sonunda mağlup etti.
 
Çiftlerde Başak/Bouchard ikilisi turnuvaya veda etti
 
Milli oyuncumuz Başak Eraydın ve WTA’in önemli yıldızlarından Eugenie Bouchard’ın oluşturduğu çiftler takımı, Naomi Broady/Erin Routliffe ikilisine 6-4 ve 6-3’lük iki set sonucunda mağlup oldu ve turnuvaya ilk turda veda etti. Bu sonuçla birlikte Naomi Broady/Erin Routliffe çifti, turnuvada çeyrek finale yükselmiş oldu.
 
Eraydın Bouchard min
 
Bir diğer karşılaşmada turnuvanın 2 numaralı seri başı Ellen Perez/Storm Sanders çifti, Laura Iona Paar/Julia Wachaczyk ikilisini 1 saat 16 dakika sonunda 7-5 ve 6-1’lik setlerle rahat bir şekilde mağlup ederek çeyrek finale yükselmeyi başardı.