Doğu ve Güneydoğu Anadolu Takım Şampiyonası Sona Erdi

Batman TPAO yerleşkesindeki TTF Tesisleri’nde Türkiye Tenis Federasyonu, Batman Valiliği, Batman Belediyesi, Batman GSİM ve GSB Kredi Yurtlar Kurumu Batman Yurtları katkılarıyla gerçekleşen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Takım Şampiyonası bugün sona erdi.

23 ilden 51 takımla, antröner, idareci ve sporcular ile beraber 200 kişiye yakın bir kafilenin katılım gösterdiği şampiyona kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Bugün gerçekleşen final maçlarıyla tamamlanan şampiyonda kadınlarda Adıyaman Tenis Dağcılık ve Spor Kulübü erkeklerde ise Ağrı Gençlik ve Spor Kulübü şampiyonluğa ulaştı.

WhatsApp Image 2020 08 25 at 15.18.17 14

Kadınlarda final karşılaşmaları Adıyaman Tenis ve Dağcılık Spor Kulübü ile 1955 Batman Belediye Spor Kulübü arasında gerçekleşti. Final karşılaşmalarının ilk maçında Adıyaman Tenis ve Dağcılık Spor Kulübü’nden Feray Dayan, 1955 Batman Belediye Spor Kulübü’nden Şükran Çiçek’i 4-2, 4-2’lik setlerle yendi. İkinci karşılaşmada ise Adıyaman’dan Yaren Kılınç, Batman’dan Asiye Seydal’ı 4-0, 4-0 mağlup ederek Adıyaman’a şampiyonluğu getirdi.


WhatsApp Image 2020 08 25 at 15.18.17 16

Erkeklerde ise final mücadeleleri Ağrı Gençlik ve Spor Kulübü ile Diyarbakır Tenis ve Yüzme Kulübü arasında gerçekleşti. İlk maçta Ağrı Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Semih Aslan, Diyarbakır Tenis ve Yüzme Kulübü’nden Vedat Altan’ı 4-0, 4-1’lik skorla mağlup etti. Final karşılaşmalarının ikinci maçında Ağrı’dan Habip Anak, Diyarbakır’dan Güven Tekgiyik’i 4-2, 4-0’lık setlerle yenerek Ağrı’ya şampiyonluğu kazandırdı.

Bu sene yoğun Covid-19 önlemleri çerçevesinde gerçekleştirilen şampiyonada dereceye giren takımlara ödüllerini Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Şafi Özperk takdim etti. Özperk, Batman ili olarak şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, turnuvaya katılan tüm sporcuları tebrik etti ve her birine spor kariyerlerinde başarılar diledi.