İstanbul'da Yepyeni Bir Turnuva: TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) İstanbul Tenis Merkezi’nde düzenlenecek olan ülkemizin yepyeni toprak kort turnuvası TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto’nun desteğiyle 8-13 Eylül 2020 tarihleri arasında tenisseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Turnuva organizasyonunu ise TEB BNP Paribas sponsorluğunda Türkiye Tenis Federasyonu yapacak.

Covid-19 tedbirleri çerçevesinde seyircisiz olarak gerçekleşecek turnuva, D-Smart Spor Smart ve sportstv ekranlarından naklen yayınlanacak. Tenise verilen uzun aradan sonra TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul, takvimdeki yeri itibariyle Roland Garros öncesi önemli bir durak olma özelliği taşıyacak.

 

TTF İstanbul Tenis Merkezi 2TTF İstanbul Tenis Merkezi 1

 

 Yepyeni Bir Tesiste Tenise Merhaba

Toplam 25.000 m² alana sahip Türkiye Tenis Federasyonu İstanbul Tenis Merkezi’nde, Şubat ayından itibaren yürütülen çalışmalar sonucunda tüm kortlar yenilendi, merkez kort tribünleri ve çevre düzenlemeleri yapıldı, yaşam alanları daha konforlu hale getirildi. Bu sene ilki gerçekleştirilecek turnuvada dünya sıralamasında 22. sırada bulunan ve son olarak Prague Open’da final oynayan Elise Mertens 1 numaralı seribaşı olarak yer alacak. Dünya eski 2 numarası Svetlana Kuznetsova’nın yanı sıra Kazak raket Yulia Putintseva, Polonyalı Magda Linette, Fransız Kristina Mladenovic ve son TEB BNP Paribas İstanbul Cup finalisti Rus tenisçi Veronika Kudermetova gibi isimler ana tabloda yer alacak. Milli Takımımızın yıldız sporcuları da turnuvada boy gösterecek.

 

“Tenisin Kalbi İstanbul’da Atacak”

 Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, TTF İstanbul Tenis Merkezi’nin tenisin yeni adresi olacağını ve gerçekleşecek bu turnuva ile İstanbul’un dünyanın önde gelen tenis şehirlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi. TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul ile tenisin kalbinin İstanbul’da atacağını belirten Durmuş, “Nice şampiyonlar yetiştireceğimiz yenilenen tesisimizde, yepyeni bir turnuvanın heyecanı içerisindeyiz. Tarihi başarılara ev sahipliği yapacak tesisimizin yenilenmesine katkılarından dolayı tenis camiası adına Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

ist cup 1ist cup 2