Dolabında beklettiğin raketi paylaş

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Cengiz Durmuş senyör tenisçilerini ihtiyaç sahibi tenisçilere maddi ve manevi destek sağlamak amacıyla kurulan ‘Tenis Aile Birliği’ne destek olmaya davet etti. 14. Türkiye Senyörler Takım Şampiyonası’nın kupa töreninde konuşan Durmuş, “Hepinizin evde giymediği tenis kıyafetleri, ayakkabıları ve dolabında beklettiği bir raketi vardır. Muş’un bir dağ köyünde yaşayan geleceğin tenisçisi yavrularımızın tenise ilk adımını atması için onları paylaşmalıyız” diye konuştu.

Türkiye’nin en üst seviyedeki senyör tenis oyuncularını bir araya getiren 14.Türkiye Senyörler Takım Şampiyonası’nda ödül töreni dün yapıldı. Dereceye giren takımlar kupalarını TTF Başkanı Cengiz Durmuş’un elinden aldı. Türkiye Tenis Federasyonu Tenis Aile Birliği'nin (TTF TAB) gerçekleştirdiği "Giymediğiniz kıyafetler ve ayakkabılar tenis oynatsın" ve “Minik eller raket tutsun” projelerinin Türk tenisine önemli katkılar sunduğunu söyleyen Durmuş,  milli raketlerimiz Çağla Büyükakçay, Marsel İlhan, Cem İlkel ve İpek Soylu’nun, uluslarası düzeyde ise Serena Williams, Victoria Azarenka. Rafael Nadal ve Li Na gibi dünyaca ünlü tenisçilerin de bu projelere tenis materyallerini bağışlayarak destekçi olduklarını hatırlattı.

“Başarıya koşmak için hep birlikte Davis Cup’a”

Senyör tenisçilerini TAB’a destek olmaya çağıran Durmuş,”Hepinizin evde giymediği tenis kıyafetleri, ayakkabıları ve dolabında beklettiği bir raketi vardır. Muş’un bir dağ köyünde yaşayan geleceğin tenisçisi yavrumuzun tenise ilk adımını atması için onları paylaşmalıyız” dedi. Durmuş, “Tüm senyör oyuncularını  Eylül ayında Danimarka’da yapılacak Uluslararası Davis Cup Turnuvası’nda milli takımımızı desteklemek ve hep birlikte başarıya koşmak için Danimarka’ya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.