Bakan Kasapoğlu minik tenisçilerin maçlarını izledi

 

Antalya'da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Hestourex 2019 Spor ve Sağlık Turizmi Fuarı 04 Nisan 2019 tarihinde başladı. Türkiye Tenis Federasyonu standının yoğun ilgi gördüğü fuarda Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bosna Hersek Tenis Federasyonu Başkanı Ivan Brkıc, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Tenis Federasyonu Başkanı Hasan Gazioğlu da standı ziyaret ederek minik tenisçilerin maçlarını izledi.

 

TC. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu sene üçüncüsü düzenlenen Hestourex 2019 Fuarı Spor Turizmi temasıyla bugün kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuarın açılışını gerçekleştiren Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu tenis standını ziyaret ederek minik tenisçilerin maçını izledi. ANFAŞ Expo Center'da düzenlenen fuarda içlerinde Tenis Federasyonu'nun da bulunduğu çok sayıda stantda Türkiye’nin sportif altyapısı ve başarısı ziyaretçilere sunuldu.

 

Türkiye'nin tenis ülkesi olmasında büyük bir destek

 

KKTC Tenis Federasyonu Başkanı Hasan Gazioğlu ile stant içine kurulan kortta tenis maçı yapan Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Hestourex Fuarı'nın Türkiye'nin bir tenis ülkesi olabilmesi yolunda büyük bir destek sağlayacağını söyledi. Türkiye'nin en fazla uluslararası turnuva yapan ülkelerden biri olduğunu hatırlatan Durmuş, "Tenis de çok sayıda organizasyonu ile bu turnuva zenginliğine en fazla katkı sağlayan branşlardan bir tanesi. Özellikle Antalya'ya baktığımızda spor turizmi denilince tenisin kendine has ve önemli bir rolü var. Hestourex Spor Fuarı'nın tenisin bu önemli yerini daha da güçlendirdiğine inanıyorum" diye konuştu.