Ivan Ljubicic'ten Türkiye'ye ziyaret

Başarılarla dolu kariyerine 10 ATP tekler zaferi, 1 Davis Cup şampiyonluğu sığdıran, şimdilerde Roger Federer'in antrenörlüğünü yapan dünya eski 3 numarası Ivan Ljubicic, Türkiye Tenis Federasyonu'nun (TTF) konuğu olarak Türkiye'ye geldi.

TTF Başkanı Cengiz Durmuş, Yönetim Kurulu Üyeleri Gökhan Dönmez ve Ayhan Akgül ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretin ilk gününde Antalya'da Kaya Belek, Ali Bey Club, Club Mega Saray tesislerini gezen Ljubicic, ikinci gün İstanbul'da TED Spor Kulübü ve ENKA Spor Kulübü'ndeki antrenör ve sporcularla buluştu.

Aralarında Türkiye Fed Cup Kaptanı Alaaddin Karagöz, Davis Cup Kaptanı Haluk Akkoyun'un da bulunduğu yetkililerden Türk tenisi hakkında bilgiler alan Ivan Ljubicic, milli tenisçiler Çağla Büyükakçay, Cem İlkel ve Tuna Altuna ile de sohbet etti.

2012'de sonlandırdığı profesyonel kariyeri sonrası antrenörlüğe adım atan Ljubicic, Haziran 2013'te Kanadalı Milos Raonic ile birlikte başladığı profesyonel tur koçluğunu Aralık 2015'ten beri İsviçreli yıldız Roger Federer'i çalıştırarak sürdürüyor.