Türk raketler Ürdün'ü domine etti

Ürdün'ün başkenti Amman'da düzenlenen Grade 5 seviye ITF Junior turnuvasına, Türk tenisçiler Ekin Erçetin, Selya Rakkı ve Semra Aksu damga vurdu.

Sert kortta düzenlenen organizasyonun finalinde, tekler ana tablosunda iki numaralı seribaşı olarak mücadele eden Ekin Erçetin ile üç numara Selya Rakkı karşı karşıya geldi. Ekin Erçetin, 6-1 ve 6-4'lük setlerle mutlu sona ulaşırken, 13 yaşındaki Selya Rakkı ise ikincilik ödülünün sahibi oldu.

17 yaşındaki Ekin, baştan sona domine ettiği haftanın sonunda set kayıpsız ve sadece 9 oyun yitirerek mutlusona ulaştı. Finalin diğer ayağındaki Selya ise, ilk turu bye geçtiği organizasyonda 1 numaralı seribaşı Mısırlı Sara El-Ghazouly dahil olmak üzere, Tunuslu Feryal Ben Hassen ve Hindistan'dan Rhea Singh'i saf dışı bıraktı.

Öte yandan turnuvada raket sallayan bir diğer Türk tenisçi olan Semra Aksu, teklerde yarı final oynama başarısı gösterirken; partneri Sara El-Ghazouly ile birlikte 1 numaralı seribaşı oldukları çiftler ana tablosunda kupaya uzanan taraf oldu.