"15 Temmuz şehit ve gazilerine armağan olsun"

Wimbledon Gençler Şampiyonası'nda çift erkeklerde zirveye çıkan Yankı Erel, elde ettiği tarihi zafer sonrası açıklamalarda bulundu. Kazandığı şampiyonluğu 15 Temmuz şehit ve gazilerine armağan eden Erel, "Böylesine anlamlı bir günde bu kupayı kazanmak beni hem duygulandırdı hem gururlandırdı" dedi.

Fin partneri Otto Virtanen ile birlikte kupaya uzanarak bir Grand Slam turnuvasında şampiyonluk sevinci yaşayan ilk Türk erkek tenisçi olarak kayıtlara geçen Yankı, "İkinci turda iki maç puanıyla yüzleşiyordum, şu anda ise Grand Slam şampiyonuyum. İnanılmaz bir duygu, halen şoktayım!" ifadelerini kullandı.

Ekim ayındaki Buenos Aires 2018 Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları'na gitmeyi garantileyen 17 yaşındaki Erel, "Gençlik Olimpiyat Oyunları'nda mücadele etmeye hak kazanan ilk Türk tenisçi olmak gurur verici. Önce Amerika Açık'ta, ardından Buenos Aires'te elimden gelen her şeyi yapacağım" şeklinde konuştu.

'HAYATIMIN EN MUTLU GÜNÜ'
Yankı Erel, Wimbledon Şampiyonlar Yemeği'ne katılacak olmasıyla ilgili ise şunları söyledi: "Akşamki yemek için oldukça heyecanlıyım. Dünyanın en iyileriyle birlikte aynı masada oturacağım. Birazdan takım elbisemi seçmeye gideceğim. Yemekte kupamı da alacağım. Hayatımın en mutlu günü diyebilirim!"