Erel'den tarihi final

Milli tenisçi Yankı Erel, Wimbledon Gençler Şampiyonası’nda Fin partneri Otto Virtanen ile birlikte çiftler kategorisinde finale çıkmayı başardı.

Türk tenisini uluslararası arenada başarıyla temsil eden milli raket Yankı Erel, sezonun üçüncü Grand Slam turnuvası Wimbledon’da bir ilke imza attı. Erel, ortaklık kurduğu Fin Otto Virtanen ile birlikte gençlerde çiftler kategorisinde finale yükseldi.

Yarı finale gelirken 3 ve 8 numaralı seribaşı ekipleri saf dışı bırakan Erel/Virtanen ikilisi, finale yükselme mücadelesinde ev sahibi ülkeden James Story/Harry Wendelken’i tie-break ile sonuçlanan iki set neticesinde devirdi.

Rakiplerine servis kırma şansı tanımadıkları ve birinci servislerinden %93’le puan çıkardıkları maçtan 1 saat 25 dakika sonunda 7-6(0), 7-6(5) ile üstün ayrılan Erel ve Virtanen, finalde 6 numaralı seribaşları Nicolas Mejia/Ondrej Styler ile oynayacak.

Dünya gençler sıralamasında bu hafta itibarıyla 26. basamakta yer alan 17 yaşındaki Yankı Erel, bu başarısıyla Grand Slam arenasında şampiyonluk maçına çıkmaya hak kazanan ilk Türk erkek tenisçi olarak kayıtlara geçti.