13. Türkiye Senyörler Takım Şampiyonası sona erdi

Ülkemizdeki senyör tenisinin en önemli buluşması niteliğindeki Türkiye Senyörler Takım Şampiyonası, 7-12 Mayıs tarihlerinde Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Ali Bey Club kortlarında düzenlendi. Bu yıl kulüp, takım ve oyuncu bazında rekor bir katılıma sahne olan şampiyonada 34 kulüpten 160 takım mücadele etti. 14 kategoride 834 oyuncunun katıldığı şampiyonada altı gün boyunca 1500'e yakın maç oynandı.

13. kez düzenlenen organizasyonda erkekler TED Spor Kulübü, kadınlarda ise Sakarya Tenis Kulübü'nün üstünlüğü dikkat çekti. TED erkeklerdeki dokuz kategorinin dördünde mutlu sona ulaşırken, kadınlar kategorisindeki beş kategorinin tamamını ilk sırada bitiren Sakarya organizasyonu altı şampiyonluk kupası ile tamamladı. Turnuvaya 16 takımla katılan Levent Tenis Kulübü 45+ erkekler ve 75+ erkekler kategorilerinde zirveye çıkarken, diğer birincilikler Taçspor ve Optimum Tenis Kulübü'nün oldu.

Ali Bey Club tesislerinde düzenlenen ödül törenine Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ile yönetim kurulu üyeleri Ferhat Nasıroğlu, Ayhan Akgül, Turhan Topbaş, Bülent Necimoğlu ve Erkan Naibi de katıldı. Ödül töreninde bir konuşma yapan Cengiz Durmuş, Türkiye Senyörler Takım Şampiyonası'na olan rekor katılımın ülke tenisi açısından sevindirici olduğunu söyledi.