İstanbul'da eleme perdesi açıldı

Garanti Koza Park’ın ev sahipliği yaptığı TEB BNP Paribas İstanbul Cup WTA turnuvasında perde eleme maçlarıyla açıldı. Toprak zemindeki organizasyonun ilk gününde korta çıkan Türk tenisçiler Başak Eraydın ve Melis Sezer, rakiplerine yenilmekten kurtulamadı.

11’incisi düzenlenen turnuvada geçen yıl elemelerden çıkıp çeyrek final oynayan Başak, bu defa galibiyet elde edemedi. Merkez Kort’un ilk maçında İspanyol Sara Sorribes Tormo ile karşılaşan Eraydın, ikinci sette iki set puanı kaçırdığı müsabakadan 6-4, 7-5 yenik ayrıldı.

Melis ise elemelerin 1 numaralı seribaşı ismi Hollandalı Richel Hogenkamp’a takıldı. Dünya sıralamasının 110. basamağındaki Hogenkamp’a 6-4, 7-6’lık setlerle mağlup olan Melis, mücadelesini İpek Öz ile ortaklık kurduğu çiftler kategorisinde sürdürecek.

ANA TABLO ZAMANI
Elemelerin yarın (23 Nisan Pazartesi) sona ereceği TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta ana tablo heyecanı başlıyor. İpek Öz/Melis Sezer ikilisinin açılış turu maçlarını oynayacağı günün akşam seansında ise 2 numaralı seribaşı Rus Svetlana Kuznetsova sahne alacak.