GD Tennis Cup'ta parlak dereceler

Antalya'da düzenlenen Grade 4 seviye GD Tennis Cup ITF Gençler turnuvasında Türk sporcular başarılı sonuçlar elde etti. Emir Şendoğan tek erkeklerde zafere uzandığı organizasyonda Başak Akbaş tek kızlarda ikincilik ödülüne uzandı. Bora Şengül/Berk İlkel çift erkeklerde zirveye çıkarken, Selin Sepken de çift kızlarda final oynadı.

Toprak zemindeki turnuvanın 2 numaralı seribaşı ismi Emir Şendoğan, yalnızca iki oyun kaybı yaşadığı yarı finalin ardından finalde de oldukça güçlü bir performans sergiledi. İtalyan Matteo Lugari karşısında 6-0, 3-0 üstünken rakibinin maçı bırakmasıyla bu düzeyde ilk, toplamda üçüncü tekler şampiyonluğunu kucakladı.

Başak Akbaş, 2 numara olarak ter döktüğü tek kızlar mücadelesinde sırasıyla Avusturyalı, Belaruslu, Rumen, Ukraynalı ve İspanyol rakiplerini eleyerek geldiği finalde Sırp Elena Milovanovic'e yenilmekten kurtulamadı. Korttan 6-2, 6-2'lik setlerle mağlup ayrılan Akbaş, dördüncü tekler finalinde üçüncü kez kupanın uzağında kaldı.

Belek'teki turnuvanın çift erkekler kategorisinde hafta boyunca set yitirmeyen Bora Şengül ve Berk İlkel, finalde Marko Andrejic/Elmer Möller'i 6-1, 6-4'le geçip mutlu sona ulaştı. Selin Sepken ise Rus Anna Chekanskaya ile ortaklık kurduğu çift kızlarda şampiyonluk maçında Elena Karner/Alia Lex ikilisine 7-5, 6-3 kaybetti.