Ayla Aksu TEB Mençuna Cup'ta finalde

Arhavi Tenis Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen 60 bin dolar ödüllü TEB Mençuna Cup ITF turnuvasında Ayla Aksu şampiyonluk maçına çıkmaya hak kazandı. Son maçında Boşnak Dea Herdzelas’ı saf dışı bırakan Aksu, böylece kariyerinin en büyük finaline adım attı.

Artvin’in Arhavi ilçesindeki zorlu organizasyonda sırasıyla Britanyalı, Alman ve Hint rakiplerini yenerek adını son dörde yazdıran Aksu, yarı finalde kozlarını paylaştığı Herdzelas karşısında mücadelenin her iki setinde de 5-3 geriye düşmesine rağmen galibiyete uzanmasını bildi.

1 saat 42 dakika sonunda korttan 7-5, 7-6(4)’lık skorla üstün ayrılan 21 yaşındaki milli tenisçi, finalde Rus Valeria Savinykh ile eşleşti. Eski bir ilk 100 oyuncusu olan Savinykh ise yarı finalde vatandaşı Vitalia Diatchenko’yu çekişmeli bir maçın ardından 5-7, 7-5, 6-4’le mağlup etti.

ÇİFTLERDE FİNAL GELMEDİ
Hint Karman Thandi ile iş birliği yapan genç raket Berfu Cengiz'in TEB Mençuna Cup’taki çiftler serüveni son buldu. Bir önceki turda 1 numaralı seribaşlarını deviren Cengiz/Thandi ikilisi, yarı finalde 4 numaralı ekip Elitsa Kostova/Yana Sizikova’ya 6-7, 6-1, 10/7 yenilerek elendi.

TEKLER ANA TABLO
ÇİFTLER ANA TABLO
MAÇ PROGRAMI