Antalya Open'da eşleşmeler belli oldu

Kaya Palazzo Belek tesislerinin ev sahipliği yaptığı Antalya Open ATP turnuvasında kuralar çekildi. Bu sene ilki düzenlenen çim kort organizasyonun eleme heyecanı yarın (24 Haziran), ana tablo heyecanı ise pazar (25 Haziran) günü başlayacak.

Wimbledon öncesi en ciddi hazırlık duraklarından Antalya Open’ın kura çekimi seremonisi, tecrübeli İspanyol tenisçi David Ferrer, Hırvat genç yetenek Borna Coric, milli sporcular Marsel İlhan ve Anıl Yüksel’in yanı sıra Turnuva Direktörü Ümit Yaşar Yılmaz, Turnuva Süpervizörü Thomas Karlberg, ATP Direktörü Pablo Juarez ile Kaya Holding Kurumsal İletişim Direktörü Nurcan Ateş’in katılımıyla gerçekleştirildi.

İlk dört seribaşı oyuncu Dominic Thiem, Paolo Lorenzi, Fernando Verdasco ve David Ferrer’in açılış turunu bay geçtiği Antalya Open’da ana tabloda yer alan milli tenisçilerden Marsel İlhan, 8 numara Slovak Martin Klizan ile eşleşirken; Cem İlkel ise elemelerden gelen bir isimle kozlarını paylaşacak.

Türk Ekonomi Bankası’nın ana sponsorluğunda yapılan Belek’teki zorlu organizasyonun eleme mücadelesinde üç Türk raket yer alıyor. Buna göre Altuğ Çelikbilek, ilk sınavını Belçikalı Yannick Mertens önünde verirken, Anıl Yüksel ile Alman Daniel Altmaier, Sarp Ağabigün ile Avustralyalı Matthew Ebden karşılaşacak.

Türkiye’nin ilk çim kort turnuvası olma özelliğini taşıyan Antalya Open’da yarınki (24 Haziran Cumartesi) müsabakalar saat 10.30’da start alacak.

TEKLER ANA TABLO
ELEME TABLOSU
MAÇ PROGRAMI