Pemra'dan Kültürpark'ta güzel başlangıç

Bu sene ilki düzenlenen TEB Kültürpark Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nda eleme mücadelesi tamamlanırken, ana tablo maçları da start aldı. Pemra Özgen ikinci tur biletini cebine koyarken, elemelerdeki üçüncü maçlarından da galibiyetle ayrılan İpek Öz ve Cemre Anıl isimlerini ana tabloya yazdırmayı başardı.

Fed Cup ekibimizin tecrübeli üyelerinden Pemra Özgen, açılış turunda dünya sıralamasının 344. basamağındaki Gürcü Ekaterine Gorgodze'ye set şansı tanımadı. Dört kez servis kırdığı buluşmadan 77 dakika sonunda 6-3, 6-4'le üstün ayrılan Özgen, ikinci turdaki rakibini beklemeye koyuldu. Çeyrek final yolunda yine bir Gürcü raket ile karşılaşacak olan Pemra, 7 numaralı seribaşı Sofia Shapatava ile Mariam Bolkvadze arasındaki eşleşmenin kazananıyla oynayacak.

İzmir'deki toplam 60 bin dolar ödüllü organizasyonda ana tabloda wildcard ile boy gösteren genç tenisçiler Betina Tokaç ve Deniz Çömlek elenmekten kurtulamadı. Betina, 4 numaralı seribaşı Slovak Viktoria Kuzmova'ya 6-2, 6-1; Deniz ise Rumen Raluca Serban'a 6-0, 6-1 mağlup oldu.

İPEK VE CEMRE ANA TABLODA
TEB Kültürpark Cup'ta elemelerden ana tabloya çıkan dört isim netlik kazandı. Elemelerin final turunda Alman Lisa-Marie Maetschke'yi 6-4, 6-4 yenen İpek Öz ve Rus Vasilisa Aponasenko'yu 6-1, 3-6, 6-3'le saf dışı bırakan Cemre Anıl'ın yanı sıra Alman Christina Shakovets ile Venezuelalı Aymet Uzcategui ana tablo vizesini aldı. İpek'in rakibi Sloven Nastja Kolar olurken; Cemre ise kendisi gibi elemelerden gelen Christina Shakovets ile eşleşti.

ÖZGEN/AKSU ÇEYREK FİNALDE
Çiftler kategorisinde altı çeyrek finalist ekip belirlendi. Dört Türk sporcunun korta çıktığı yüzleşmede Berfu Cengiz/İpek Öz'ü çekişmeli bir maçın ardından 6-7, 6-3, 10/8'le geçen Pemra Özgen/Ayla Aksu ikilisi, son sekiz takım arasına kalmasını bildi. Rumen Raluca Serban ile ortaklık kuran Melis Sezer de açılış turunda Mariam Bolkvadze/Sofia Shapatava'yı 4-6, 6-4, 10/7 ile mağlup etti.

Katya Malikova/Veronika Stotyka'ya 6-4, 6-2 kaybeden Zeynep Ay/Aymet Uzcategui ile Cristina Adamescu/Lisa-Marie Maetschke'ye 6-4, 6-7, 10/7 yenilen Muazzez Demirci/Vlada Medvedcova tandemleri ise TEB Kültürpark Cup'a birinci turda veda etti.

SEKİZ TÜRK KORTA ÇIKACAK
Kültürpark Tenis Kulübü'ndeki turnuvada yarın (20 Haziran Salı) teklerde 11, çiftlerde 2 olmak üzere toplam 13 müsabaka yapılacak. 11.00'de başlayan programda Merkez Kort'ta sırasıyla Berfu Cengiz-Jovana Jaksic (Sırbistan), Ayla Aksu - Kateryna Kozlova (Ukrayna), Başak Eraydın - Melis Sezer, Çağla Büyükakçay - Paula Badosa Gibert (İspanya) sahne alacak. Kort 2'de ise İlay Yörük - Viktoriya Tomova (Bulgaristan), İpek Öz - Nastja Kolar (Slovenya), Cemre Anıl - Christina Shakovets (Almanya) kozlarını paylaşacak.

TEKLER ANA TABLO
ÇİFTLER ANA TABLO
ELEME TABLOSU
MAÇ PROGRAMI