İslami Dayanışma Oyunları başlıyor

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 2017 İslami Dayanışma Oyunları'nda tenis mücadelesi 12 Mayıs Cuma günkü takım maçlarıyla başlıyor. Bakü Tenis Akademisi'nin ev sahipliği yaptığı tenis şampiyonasına erkeklerde sekiz, kadınlarda beş ülke katılıyor.

Altuğ Çelikbilek, Anıl Yüksel, Muhammet Haylaz ve Sarp Ağabigün'den oluşan, Serkan Akın Dilek kaptanlığındaki Türkiye Erkek Milli Takımı, kura çekimi neticesinde Suudi Arabistan, Özbekistan ve Türkmenistan ile birlikte A Grubu'na düştü. B Grubu'nda ise Pakistan, Ürdün, Azerbaycan ve Katar yer alıyor. Her iki grubun birincileri altın madalya, ikincileri de bronz madalya için mücadele verecek.

Kadınlar turnuvası ise lig usulüne göre gerçekleşecek. Buna göre kaptanlığını Alaaddin Karagöz'ün yaptığı, Başak Eraydın, Ayla Aksu, Melis Sezer ve Berfu Cengiz'in temsil ettiği Ay-yıldızlı ekip, Özbekistan, Azerbaycan, Türkmenistan ve Pakistan ile kozlarını paylaşacak. Grubu birinci sırada tamamlayan ülke altın madalyayı kazanacak.

Erkek takımımız 2017 İslami Dayanışma Oyunları'ndaki ilk sınavını Suudi Arabistan önünde verirken, kadın takımımız ise ilk gün maç yapmayacak.