Başkan Durmuş milli tenisçilerle birlikte TRT Spor'a konuk oldu

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, milli sporcular Melis Sezer ve Berfu Cengiz, TRT Spor ekranlarındaki Spor Her Yerde programının canlı yayın konuğu oldu. Koza World of Sports tesislerinde gerçekleşen programda kameraların karşısına geçen TTF Başkanı Cengiz Durmuş, Türk tenisi ve devam etmekten olan TEB BNP Paribas İstanbul Cup ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Başkan Durmuş, "Tenis, yalnızca bir kupa ve bir madalya ile günlük hedefler çerçevesinde düşünülemeyecek kadar kapsamlı ve sistematik bir bütün. Tüm bileşenleriyle tenisi ülkemizde bir bütün haline getirebilmek için bakanlığımızın ve sponsorlarımızın da yoğun desteğiyle sürdürdüğümüz çalışmalarla bu sporun hem sosyal sorumluluk, hem sporcu başarısı hem de eğitim sistemiyle harmanlanması adına çabalıyoruz. Ülkemiz bugün itibarıyla dünyada en çok uluslararası turnuva düzenleyen ülke konumunda. Dünyanın tenis merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz" şeklinde konuştu.

Cengiz Durmuş'un ardından sözü alan Melis Sezer, özellikle WTA seviyesinde oynamanın önemini vurguladı. Sezer, "Bu yıl TEB BNP Paribas İstanbul Cup'a eleme wild-card'ı ile katıldım. Oldukça başa baş geçen bir maçta kaybettiğim için üzgünüm fakat söyleyebilirim ki burada gördüklerimiz bize çok şey katıyor. İstanbul Cup gibi büyük bir turnuvaya wild-card ile katılabildiğim için çok şanslıyım" ifadeleri kullandı. Sezer ayrıca, “Kısa vadede bu yılın sonunda ilk 300’e adım atmayı hedefliyorum. Seneye bu zamanlar Grand Slam elemelerine katılmak istiyorum” şeklinde konuştu.

ITF Gençler Turu'nda son senesini geçirdiğini belirten Berfu Cengiz ise TEB BNP Paribas İstanbul Cup sayesinde elde ettiği tecrübenin altını çizdi ve kariyer planlarından bahsetti. Cengiz, "Benim için bu turnuvada oynayabilmek çok güzel, galibiyetten öte tecrübeye odaklanmış durumdayım. Gençler klasmanındaki son senem ve yıl sonunda ilk 300'e adım atmış olmayı umuyorum. Hedefim Amerika Açık olsa da ondan önceki turnuvalarda başarı yakalayabilirsem Wimbledon'a katılmayı umuyorum. Çağla Abla bu yolda bizim önümüzü açtı, onu idol olarak alıyorum." dedi.