Başak'a yan bakılmıyor

Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF) prestijli organizasyonları arasında yer alan Lale Kupası Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası’nda Başak Eraydın fırtınası sürüyor. Son maçında Rus rakibi Polina Monova’yı 6-3, 5-7, 6-4’le saf dışı bırakan 22 yaşındaki milli raket, İstanbul Göztepe’deki turnuvada adını yarı finale yazdırdı.

Bir önceki turda İpek Soylu’yu eleyen Monova karşısında mücadeleye hızlı bir başlangıç yapan Eraydın, ilk seti 6-3’le kazandıktan sonra ikinci sette de 4-1’lik üstünlüğü yakaladı. Ancak maçı bırakmayan Monova, son yedi oyunun altısını hanesine yazdırıp 7-5’e ulaşarak karşılaşmayı final setine götürdü.

Karşılıklı breakler’e sahne olan karar setinde onuncu oyuna 5-4 önde giren Başak, maç için servis attığı kritik noktada hata yapmadı ve 6-4’le işi bitirdi. 2 saat 34 dakika sonunda sevinen Eraydın, yarı finalde Polonyalı Magdalena Frech ile eşleşti. Teklerdeki diğer yarı final Belaruslu Vera Lapko ile Çek Petra Krejsova arasında oluştu.

ÇİFTLERDE İKİ GALİBİYET BİRDEN
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Göztepe Gülbahçe Spor Tesisi’nin ev sahipliği yaptığı Lale Kupası’nın çiftler kategorisinde Ayla Aksu/Pemra Özgen tandemi ve Rus Veronika Kudermetova ile ortaklık kuran İpek Soylu, elde ettikleri galibiyetler neticesinde yarı finalde birbirlerine rakip oldu.

Toplam 60 bin dolar para ödüllü turnuvanın 1 numaralı seribaşı ekibi Soylu/Kudermetova, Sabina Sharipova/Ekaterina Yashina’yı 7-5, 4-6, 10/6; Aksu/Özgen ikilisi de Julia Terziyska/Ana Vrljic’i 6-1, 6-1’lik setlerle mağlup etti.

Sporseverlerin maçları ücretsiz olarak izleyebildiği Lale Kupası’nda teklerde ve çiftlerde yarı final heyecanının yaşanacağı 14 Nisan Cuma gününün programı saat 11.30’da başlayacak.

TEKLER ANA TABLO
ÇİFTLER ANA TABLO
14 NİSAN PROGRAM