Göztepe'de ana tablo perdesi açılıyor

Bu sene beşincisi yapılan toplam 60 bin dolar ödüllü Lale Kupası ITF turnuvasında ana tablo kuraları çekildi. İBB Göztepe Gülbahçe Spor Tesisi'nin ev sahipliği yaptığı zorlu organizasyonun tekler ana tablosunda beş Türk raket yer alıyor.

Haftaya klasmanın 159. basamağında başlayan İpek Soylu, 5 numaralı seribaşı olarak katıldığı turnuvadaki açılış sınavını elemelerden gelen Avusturyalı Pia Konig önünde verecek.

Başak Eraydın, dünya eski 27 numarası Britanyalı Laura Robson ile eşleşirken, Pemra Özgen de geçen hafta Koza WOS Cup ITF 25K turnuvasının ilk turunda yendiği 2 numara Özbek Sabina Sharipova'yı bir kez daha devirmeye çalışacak.

Dünya sıralamasında 111.'likte yer alan Ukraynalı Kateryna Kozlova'nın 1 numaralı seribaşı olarak yazıldığı Lale Kupası Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nda Ayla Aksu ve Berfu Cengiz ise birinci turda birbirine rakip oldu.

İpek Soylu'nun Rus Veronika Kudermetova ile birlikte 1 numaralı seribaşı olduğu çiftler kategorisinde Başak Eraydın, Gürcü Ekaterine Gorgodze ile ortaklık kurarken, Pemra Özgen/Ayla Aksu tandemi de wildcard ile mücadele edecek.

TEKLER ANA TABLO
ÇİFTLER ANA TABLO
11 NİSAN PROGRAM